Nexe Našice 28:23 Steaua
Steaua

Nexe svladao i Steauu te uhvatio priključak sa Zagrebom i Vardarom

Mihaela Bradovski • subota, 20.10.2018.

U šestom kolu SEHA lige Nexe je upisao domaću pobjedu protiv Steaue i tako se bodovno izjednačio s Vardarom i PPD Zagrebom na vrhu ljestvice...

Nexe igra odlično ove sezone i nije slučajno u vrhu SEHA lige. U šestom kolu samo je nastavio niz sjajnih rezultata, ugostio je u Našicama Steauu i svladao je s 28:23.

Ova pobjeda odvela je Našičane vrlo visoko na ljestvici, trenutno su bodovno izjednačeni s Vardarom i PPD Zagrebom čime u Našicama mogu biti više nego zadovoljni.

U susret protiv Steaue ušli su kao favoriti i to su opravdali na parketu. Od 25. minute kada je Marko Buvinić zabio za 10:9, Nexe do kraja susreta nijednom nije ispustio vodstvo, no nije dopusti Steaui niti da ozbiljno zaprijeti.

Rumunji su dva puta u zadnjih deset minuta smanjili na minus dva, ali nisu imali napad za dodatno približavanje, a serijom 3:0 za bijeg na 26:21 Nexe je dovršio posao.

"Steaua se muči s teškim rasporedom, a mi s druge strane trebamo više mečeva kako bi ostali u nekom natjecateljskom ritmu. U ovom susretu Steaua je odigrala sasvim solidno, bila je strpljiva, ali mi smo na kraju bili bolji", istaknuo je nakon susreta Hrvoje Horvat, trener domaćina.

U njegovom sastavu šest golova postigao je Tomi Vozab, a kod Steaue Marin Vegar zabio je sedam golova dok je Gabriel Florea dodao pet.