RK Zagreb 26:23 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Puno bolje izdanje Zagreba i pobjeda u derbiju protiv Vardara

Mihaela Bradovski • utorak, 16.10.2018.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su veliku pobjedu u šestom kolu SEHA lige. Ugostili su Vardar iz Skoplja i odigrali puno bolje nego protiv Motora te uzeli zasluženu pobjedu...

Nakon ružnog poraza u Ukrajini protiv Motora, PPD Zagreb imao je tešku domaću utakmicu u regionalnoj ligi protiv Vardara i pružio puno kvalitetniju igru i zasluženo je slavio 26:23. Odmah nakon dvoboja u Zaporožju u Zagrebu su detektirali gdje su bili brojni problemi i nisu se ponovili u dvoboju s puno jačim protivnikom.

Obrana je prvenstveno bila puno kvalitetnija, Zagreb nije dopustio onako velik broj laganih golova kao u Zaporožju i to je bio preduvjet dobrog rezultata u ovom dvoboju.

Vardar je bolje krenuo u utakmicu i prvi je stigao do dva gola prednosti kada je Popovski zabio za 4:2, ali do sredine prvog poluvremena Zagreb je u potpunosti uhvatio priključak, a u završnici prvog dijela i prvi put poveo golom Davida Mandića za 14:13. Na odmor se otišlo s 14:14 i očekivala se neizvjesnost i u drugom dijelu.

Zagreb je vrlo dobro krenuo u drugo poluvrijeme i ostavio je Vardar bez pogotka devet minuta, no nije to iskoristio da bi se još značajnije odvojio i uspio je doći samo do dva gola viška. No bilo je to dovoljno da Zagreb preuzme kontrolu nad rezultatom i ne dozvoli Vardaru da do kraja susreta ijednom dođe do izjednačenja.

Prvi put domaćin se odvojio na plus tri dvije minute prije kraja, nakon tog gola Qerimija bilo je jasno da će Zagreb do velike pobjede.

Završilo je 26:23 za PPD Zagreb čime je stigao do pete uzastopne pobjede, a Vardaru nanio prvi poraz u SEHA ligi još od 13. prosinca 2016. godine kada je Vardar poražen upravo u Zagrebu s 28:26.

U današnjem susretu Zagreb su predvodili Zlatko Horvat sa šest golova te s po četiri Ivan Sršen i David Mandić. Kod poraženih Dainis Krištopans postigao je četiri pogotka.