Burno u Varaždinu, Međimurje nastavilo loš niz porazom kod Kustošije

Branimir Korać • subota, 20.10.2018.

Odigrana su tri susreta devetog kola Druge HNL, a neizvjesnosti nije nedostajalo u svim dvobojima. Možda i najneizvjesnije bilo je u Varaždinu gdje je gostovao Zadar...

Kustošija je upisala pobjedu protiv Međimurja koje je u padu i stiglo je do četvrtog poraza u zadnjih pet utakmica. Na ovom gostovanju je poraženo s 2:1 iako je domaćin odigrao zadnjih 20 minuta s igračem manje.

Povela je Kustošija u 27. minuti golom Matije Čakaruna da bi u 72. minuti ostala bez Filipa Šuškovića Jakopca zbog dva žuta kartona. Vrlo brzo gosti koriste brojčanu prednost i poravnavaju golom Nine Patafte, ali samo dvije minute kasnije Stjepan Plazonja vraća prednost na stranu Kustošije i vodi je do pobjede.

Isključenje je viđeno i u Lučkom gdje je istoimeni domaćin slavio s 1:0 protiv Sesveta. Pobjednički gol stigao je rano, već u devetoj minuti Luka Kunštić bio je strijelac za domaćina. Od 84. minute Lučko je igralo bez isključenog Nikice Filipovića.

Burno je bilo u Varaždinu gdje je gostovao Zadar, a nakon ovog remija 2:2 Varaždinci će dobiti novog trenera najvjerojatnije u liku Branka Karačića. Miljenko Mumlek napustio je klupu, a loša vijest za Varaždince je i raskid ugovora s Josipom Brezovcem.

Zadrani imaju za čim žaliti, vodili su 2:0 golovima Repića i Blaževića, ali u drugom dijelu sve se promijenilo. U 49. minuti Leon Benko smanjuje i zarađuje drugi žuti karton, a dvije minute kasnije Dejan Glavica poravnava na 2:2. Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.