Vodeni sportovi

Mladost u posljednjoj četvrtini do preokreta i pobjede protiv Juga

Petar Jenjić • nedjelja, 21.10.2018.

Najzanimljiviji susret drugog kola Triglav Jadranske lige odigran je u Dubrovniku gdje je Mladost uspjela doći do pobjede protiv Juga CO. Pobjedu je upisao i POŠK koji je bio bolji od Mornara Brodospasa...

Derbi susret hrvatskog vaterpola odigran je u Gružu gdje je zagrebačka Mladost stigla do pobjede protiv Juga CO sa 9:7. Ovom pobjedom Mladost je ostala na stopostotnom učinku, dok je Jug pao na četvrto mejsto s tri osvojena boda.

Zagrebačka momčad puno bolje krenula je u utakmicu i nakon tri minute igre imala vodstvo od 2:0. Nakon toga uslijedila je serija od tri gpootka Juga koji tako preuzima vodstvo koje su Dubrovčani održavali sve do završnice treće četvrtine.

Uoči posljednjih osam minuta Jugaši su vodili sa 7:6, ali odigrali su slabu posljednju četvrtinu u kojoj nisu postigli nijedan pogodak. Iskoristila je to Mladost koja je postigla tri gola, a time došla i do pobjede.

Goste je do pobjede predvodio Lovre Miloš s tri gola, dok su po dva pogotka dodali Miloš Ćuk i Cosmin Radu. U redovima Juga po dva gola postigli su Loren Fatović i Danil Merkulov.

Dodajmo i to kako je u dvoboju dvaju splitskih klubova POŠK kao domaćin s 8:6 bio bolji od Mornara. Gosti su susret otvorili s vodstvom od 1:0, ali do kraja četvrtine POŠK preokreće s tri pogotka. Do kraja utakmice više se nijednom nije našao u zaostatku, a susret je prelomio u posljednjoj dionici.

Eugen Tonković, Luka Vukić i Jerko Penava postigli su po dva pogotka u pobjedi POŠK-a, dva gola kod gostiju zabio je Marin Vrdoljak