Loš vikend za Hrvate, poraz upisali i Buva i Tomas

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2018.

U tri subotnja susreta turskog prvenstva hrvatski košarkaši nisu se iskazali. Poraze su upisali i Ivan Buva i Marko Tomas koji je prvi put nastupio u dresu Gaziantepa...

Belediyespor je na svom parketu svladao Tofaš s 96:85 i tako upisao prvu ovosezonsku pobjedu, a Tofaš prvi ovosezonski poraz. Bila je to rutinska pobjeda domaćina, neočekivani rezultat s obzirom da je Tofaš ušao u susret kao favorit, ali goste je skupo stajalo loše otvaranje drugog poluvremena i visoko izgubljena treća dionica s 25:9.

Marcos Knight predvodio je domaćina s 20 poena, devet skokova i pet asistencija, a Tyrus McGee dodao je 19 poena. Kod poraženih Kenneth Kadji ubacio je 25 poena uz sedam skokova, a Samuel Mejia 18 poena uz pet skokova.

Turk Telekom bio je uspješniji od Bešiktaša i svladao ga sa 74:66. Gosti su odigrali dosta skromno, za tricu su šutirali samo 3/26, a i oni su dosta skromno krenuli u drugo poluvrijeme i ušli u zaostatak.

Sylven Landesberg bio je prvo ime Turk Telekoma s 21 poenom, a odmah njemu uz bok bio je Vladimir Štimac s 19 poena i 11 skokova. Kod Bešiktaša Joe Alexander s 15 poena i šest skokova bio je jedini dvoznamenkasti. Ivan Buva za 21 minutu ubacio je osam poena (3/5 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) i uhvatio devet skokova.

Do prve pobjede stigla je Sakarya koja je bila bolja od dosad neporaženog Gaziantepa. Sakarya je odnijela pobjedu 75:67, a u gostujućem sastavu debitirao je Marko Tomas koji je tijekom tjedna dres Zaboka zamijenio Gaziantepovim.

Tomas je igrao 19 minuta i ubacio sedam poena (1/2 za dva, 1/5 za tri, 2/2 slobodna) te uhvatio tri skoka dok je u njegovom sastavu najbolji bio Kadir Bayram sa 17 poena. Kod pobjednika Landry Nnoko ubacio je 19 poena uz sedam skokova, a Junior Etou dodao je 15 poena i devet skokova.