Krka iznenadila Partizan, Crvena zvezda uvjerljiva protiv Igokee

Jan Šneler • nedjelja, 21.10.2018.

U četvrtom kolu ABA lige, Krka je na svom terenu svladala Partizan, dok je Crvena zvezda bez problema u Beogradu pobijedila Igokeu...

U sklopu četvrtog kola regionalne ABA lige, slovenska Krka je na svom terenu pobijedila beogradski Partizan. Večerašnjim porazom, Partizan je upisao drugi poraz u nizu i produbio krizu rezultata.

Krka je vodila gotovo cijelo prvo poluvrijeme i imala lijepu prednost u trećoj četvrtini. Ipak, gosti su se uspjeli vratiti u susret i ući s minimalnom prednošću u posljednjih deset minuta. U četvrtoj četvrtini, Krka je uspjela ponovno steknuti kontrolu nad susretom i na kraju slaviti rezultatom 80:76.

Luka Lapornik postigao je 19 poena za domaći sastav dok je hrvatski košarkaš Paolo Marinelli bio na rubu double-double učinka s devet koševa i devet skokova. Kod Partizana, Vanja Marinković postigao je 22 poena.

Vodeća momčad ABA lige, Crvena zvezda, nije se pretjerano mučila protiv Igokee. Polako su domaći stjecali prednost da bi sve riješili u trećoj četvrtini koju su dobili s 12 koševa razlike. Do kraja utakmice nikakvih iznenađenja nije bilo niti je rezultat bio neizvjestan. Crvena zvezda pobijedila je s 96:75 i zadržala prvu poziciju na tablici.

Najbolji pojedinac Zvezde bio je Aleksa Radanov sa 16 koševa te po tri skoka i asistencija. Kod Igokee, Sava Lešić ostvario je učinak od 21 koša i pet skokova, a Tomislav Zubčić 16 poena.