Zadar i dalje ne zna za pobjedu, Mornar slavio bez većih problema

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2018.

Niti u četvrtom kolu ABA lige Zadar nije uspio doći do pobjede. Ugostio je u dvorani Kreše Ćorića Mornar i upisao poraz 93:83...

Nema dobrih vijesti za Zadar niti nakon četvrtog kola ABA lige. Možda tek činjenica da je novi Amerikanac William Magarity sasvim solidan igrač, barem se takvim pokazao u ovom dvoboju. Ostalo je sve po starom, nema nekih posebnih pomaka, a pritisak na Aleša Pipana je sve veći.

Mornar je odradio dobru utakmicu, jedino je u prvoj dionici bio u podređenom položaju, ali nakon toga zaigrao je bolje i domaćin je izgubio prednost i u zadnjih deset minuta dodatno se "ukopao".

Krenulo je dobro za Zadar koji je serijom 14:6 zaključio prvu četvrtinu i u drugu dionicu unio vodstvo 27:18, a Magarity je u svojoj prvoj roli u dresu Zadra ubacio sedam poena.

Međutim Zadrani nisu tako i nastavili. Dvije trica Wallera i polaganje Mornara vratili su goste u igru i na 30:30, a do poluvremena Crnogorci su i preuzeli vodstvo i s 47:43 kontrolu nad rezultatom.

U trećoj četvrtini Mornar je prvi put dohvatio i dvoznamenkastu prednost, no koševima Božića i Vukovića domaćin se ipak uspio malo približiti na ulasku u zadnju dionicu i smanjiti na 67:61.

U početku zadnje četvrtine Zadar je još izgledao dobro i nije dopustio odvajanje već je uspio i smanjiti zaostatak na 74:71, ali još jednom Waller veže dvije trice, na drugoj strani Grant i Little ne pogađaju i serijom 13:0 Mornar rješava pitanje pobjednika.

Do kraja susreta nije bilo nikakvih problema za goste, Mornar je rutinski upisao pobjedu, a Zadar je uspio tek smanjiti na konačnih 93:83.

U sastavu poraženih Malcolm Grant ubacio je 22 poena, a Luka Božić 19 uz sedam skokova. Kod gostiju Antabia Waller ubacio je 19 poena uz tricu 5/7, Nikola Rebić dodao je 16 poena i pet skokova, a Uroš Luković 12 poena uz 12 skokova i pet blokada.