Budućnost već u prvom poluvremenu pregazila FMP

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.10.2018.

U zadnjem susretu četvrtog kola ABA lige Budućnost je ugostila FMP i upisala glatku pobjedu izborenu već u pvih 20 minuta. Tu su Podgoričani stvorili visoku prednost i mirno priveli susret kraju...

Budućnost nije dozvolila iznenađenje u četvrtom kolu ABA lige i upisala je visoku i rutinsku pobjedu 79:59 čime je zadržala priključak za dosad neporaženima Crvenom zvezdom i Megom.

Podgoričani su već do odmora stvorili razliku, odvojili su se na plus 20 u prvih 20 minuta i do kraja susreta rutinski su održavali vodstvo ne dozvolivši kvalitetom inferiornom FMP-u da mu zaprijeti.

Dobra obrana domaćina u velikoj mjeri je odlučila pobjednika, tu je Budućnost natjerala FMP na veliki broj izgubljenih lopti (20), imala je za razliku od njega i dobar šut iz igre te je rutinski odradila posao.

U zadnje četiri minute prve dionice krenulo je odvajanje Budućnosti koja je pobjegla na dvoznamenkastu razliku i do kraja susreta dvoznamenkastu prednost nije više nijednom ispustila.

Gosti su za tricu šutirali slabih 5/26, za dva poena također ispod 50 posto i s takvim nastupom, uz 20 izgubljenih lopti, niti nisu mogli više.

Najbolji kod pobjednika s 19 poena (6/10 trica, osam skokova) bio je Suad Šehović, a Earl Clark dodao je 13 poena i šest skokova. Kod poraženih Dragan Apić ubacio je 16 poena uz sedam skokova, a Duop Reath 14 poena uz šest skokova.