Prva regionalna pobjeda Cibosa, Marić tricama potopio Cedevitu

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2018.

U hrvatskom derbiju četvrtog kola ABA lige Cibona je svladala Cedevitu u Domu Dražena Petrovića i tako stigla do prve pobjede u regionalnoj ligi ove sezone...

Borbeni Cibosi zasluženo su slavili u četvrtom kolu ABA lige protiv Cedevite koja je još jednom bila daleko ispod potencijala i onog što se od ove momčadi očekuje. Cibona je slavila 78:75 i tako došla do prve ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi.

Cibosi su dosta nervozno otvorili utakmicu, bilo je tu dosta izgubljenih lopti, nepreciznosti u napadu i stvari nisu izgledale nimalo dobro za momčad Ivana Velića. Cedevita je vrlo brzo dohvatila dvoznamenkastu razliku i u tim trenucima činilo se kako će gosti bez većih problema upisati pobjedu.

Međutim Cibosi se nisu predali, u drugoj dionici zaigrali su bolje i spriječili još veće odvajanje Cedevite. Uspjeli su se domaćini približiti na 32:31, no s dvije trice Bella Cedevita je opet odmaknula na 39:31, a na odmor je odnijela ugodnih 42:36.

U drugom poluvremenu Cibona se potpuno vratila u utakmicu pa čak i preuzela vodstvo, ali Cedevita je još jednom uzvratila i došla do prednosti.

Međutim serijom 9:0 u posljednjoj dionici Cibona je došla do vodstva 68:66 tri i pol minute prije kraja i zagužvala završnicu protiv višestruko skuplje i rosterom renomiranije momčadi.

U zadnje dvije minute ušlo se s poravnatih 70:70 da bi Cedevita došla do minimalne prednosti ubačajem Lime s linije slobodnih bacanja.

Odmah nakon minute odmora vrlo raspoloženi Marić ubacio je tricu, a rezultat u egal vratio je na drugoj strani Ramljak zakucavanjem.

Cibona je nastavila kažnjavati obranu Cedevite i nakon udvajanja na Bundoviću pod košem, lopta je izbačena do Ljubičića koji ubacuje još jednu tricu na ulasku u posljednju minutu.

Cedevita je išla odmah na tricu, nije pogodila, ali na drugoj strani također tricu promašuje Bilinovac te Cedevita dobiva priliku za smanjenje zaostatka. Iskoristio ju je Benite koji 16 sekundi prije kraja ubacuje jedno slobodno bacanje. Nakon promašenog drugog Cibona hvata skok, dodavanjima je potrošila osam sekundi i tek onda su gosti uspjeli napraviti prekršaj na Mariću.

Marić ubacuje oba slobodna bacanja za 78:74 osam sekundi prije kraja. Dvije sekunde prije kralja Ljubičić radi prekršaj na Magetteu prilikom šuta za tri poena, on pogađa prvo, drugo ne, a kod trećeg nabija loptu u ploču i ona odlazi Cibosima koji proslavljaju pobjedu.

Igor Marić predvodio je Cibonu s 22 poena i tricom 5/6 dok su po deset poena dodali Dominic Gilbert i Brandis Raley-Ross. Kod Cedevite James Bell ubacio je 17 poena.