Nezaustavljivi Samac "napunio" Zabok, Šibenik izgubio na Baldekinu, Split slavio kod Škrljeva

Petar Jenjić • subota, 20.10.2018.

Odigrane su tri utakmice trećeg kola HT Premijer lige, a najimpresivniju utakmicu odigrao je Domagoj Samac u dresu Hermes Analitice koji je predvodio svoju momčad do pobjede protiv Zaboka. Drugu pobjedu u sezoni upisao je Split koji je slavio kod Škrljeva, kao i Vrijednosnice Osijek koje su slavile na Baldekinu kod Šibenika...

Šibenik je pao na svom Baldekinu i upisao drugi poraz sezone. Uspješno gostovanje odradile su Vrijednosnice Osijek koje su do drugog slavlja sezone stigle rezultatom 72:65, u ne pretjerano lijepoj, ali zanimljivoj utakmici.

Vrlo izjednačeno bilo je kroz veći dio utakmice, a Šibenik je u završnim minutama treće četvrtine imao vodstvo 51:44, ali Brokeri rade seriju od 12:2 i prelaze u vodstvo. Do kraja utakmice Osječani nisu ispustili prednost, domaćin se trudio, ali nije imao odgovor. Dvije minute prije kraja tricu je zabio Šango, a zatim zakucao Malik, a gosti su stigli do nedostižnih devet koševa viška (68:59).

Jakov Mustapić s 19 poena i osam skokova predvodio je goste, dok je Mario Ihring dodao 16 koševa. Najefikasniji kod Šibenika bio je Martin Junaković s 13 poena i pet asistencija, po 11 koševa dodali su Domagoj Bašić i Tonko Vuko (deset skokova).

Nakon dobrog ulaska u sezonu Druge ABA lige, košarkaši Splita danas su stigli do druge pobjede u prvenstvu Hrvatske. Žuti su gostovali kod Škrljeva i slavili rezultatom 89:74. Večerašnji domaćin tako ostaje na dnu ljestvice bez bodova.

Jako dobro odigrala je gostujuća momčad prve tri četvrtine koje je uspijevala dobiti. Uoči posljednjih deset minuta imala je 25 koševa viška (72:47), a Škrljevo je do kraja utakmice uspjeli tek ublažiti poraz.

Raspoložen je u domaćim redovima bio Maj Kovačević s 22 poena (trica 7/12), dok je Mateo Kedžo dodao 14 koševa. Najbolji je kod Škrljeva bio Achraf Yacoubou s 20 koševa, Corey Spence ubacio je 14 poena.

Nakon iznenađujuće pobjede protiv Zadra momčad Zaboka napustio je Marko Tomas koji je preselio u Tursku i to se odmah osjetilo na rezultatu. Na gostovanju kod Hermes Analitice upisao je visok poraz 99:78 kojim je zagrebačka momčad upisala prvu pobjedu sezone.

U nekoliko kratkih navrata Zabok je imao vodstvo na svojoj strani, ali utakmica je u potpunosti pripala domaćinu. Hermes je poluvrijeme zaključio s 13 koševa viška (57:44), da bi uoči posljednje dionice imao 21 poena prednosti (99:78).

Nezaustavljiv je u domaćim redovima bio Domagoj Samac koji je susret zaključio s 37 poena (8/9 za dva, 6/10 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i osam skokova, dok su po 20 koševa dodali Hrvoje Garafolić i Ivan Mileković.

Najbolji je u redovima Zaboka bio Krešimir Radovčić sa 17 koševa, dok je Antonio Črnjević dodao 14 poena.