Zadar preko Gorice stigao do druge pobjede sezone

Petar Jenjić • četvrtak, 18.10.2018.

Košarkaši Zadra upisali su drugu pobjedu sezone u domaćem prvenstvu. Na domaćem terenu rezultatom 97:80 bili su bolji od Goricu...

Nakon iznenađujućeg poraza od Zaboka u drugom kolu Zadar je danas stigao do druge pobjede sezone. U goste mu je, u sklopu trećeg kola HT Premijer lige, stigla Gorica što momčadi Aleša Pipana nije predstavljalo problem. U konačnici je slavila rezultatom 97:80.

Nijednom tijekom susreta Zadar se nije našao u zaostatku. U susret je krenuo jako dobro, sa 6:0 i 11:2 te u konačnici odigrao vrlo efikasnu prvu četvrtinu koju je dobio s visokih 18 razlike (32:14). Do kraja poluvremena ta je razlika narasla i na preko 20 koševa (53:32).

Drugo poluvrijeme donijelo je lagano buđenje Goričana koji su postepeno smanjivali zaostatak. U nekoliko navrata stigli su do 11 poena minusa, no Zadrani nisu dopustili dolazak na jednoznamenkast zaostatak te su susret zaključili pobjedom.

U pobjedničkim redovima najraspoloženiji bio je Domagoj Vuković koji je ubacio 15 koševa uz stopostotan učinak (6/6 za dva, 1/1 za tricu) čemu je dodao i devet skokova. 15 poena dodao je i Malcolm Grant.

Najučinkovitiji kod Gorice bio je Marin Zrnić s 21 poenom, dok je Ivan Vučić dodao 14 koševa.