Bundesliga, 9. kolo, 27.10.2018, 18:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 4:0(0:0) Stuttgart
Stuttgart

Petar Jenjić • subota, 27.10.2018.

U susretu devetog kola njemačke Bundeslige Hoffenheim je na domaćem terenu s 4:0 svladao Stuttgart koji je gotovo cijelu utakmicu igrao s igračem manje. Sva četiri gola domaćin je postigao u drugom poluvremenu...

Drugu uzastopnu, a četvrtu ukupno pobjedu upisao je Hoffenheim koji je na domaćem terenu s 4:0 bio bolji od posljednjeplasiranog Stuttgarta. Domaćin je sva četiri pogotka postigao u drugom poluvremenu, a nije odmoglo niti rano isključenje jednog gostujućeg igrača.

Današnjom pobjedom domaćin je stigao do 13 bodova čime se barem privremeno izjednačio s Eintrachtom. S druge strane, gostima je ovo šesti poraz te trenutno imaju samo pet bodova.

Nakon osam minuta igre Hoffenheim je već imao igrača više na terenu. Eiiliano Insua vrlo nespretno startao je s visoko podignutom nogom, za što je dobio izravan crveni karton. Domaćin to nije uspio iskoristiti u prvom poluvremenu koje je završeno bez pogodaka.

Ipak, nakon samo šest minuta igre u drugom poluvremenu domaćin je postigao dva pogotka. Prvo je u 48. minuti najveći dio posla odradio Reiss Nelson koji je prošao kroz protivničku obranu i pucao, a njegov udarac obranio gostujući vratar. Lopta se odbila do Joshue Breneta koji odbijanac posprema u mrežu.

Strijelac prvog pogotka bio je asistent za sljedeći pogodak, proslijedio je loptu Joelintonu koji iz blizine nije imao težak posao skrenuti ju u mrežu. U 57. minuti stigao je novi pogodak. Bila je to krasna akcija, a u konačnici je Joelinton proigrao Ishaka Belfodila koji je utrčao u kazneni prostor, a zatim matirao gostujućeg vratara.

Belfodil se u 60. minuti još jednom upisao u strijelce, ovoga puta iskoristio je pogrešno dodavanje i lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora zatresao mrežu.

Andrej Kramarić krenuo je u početnoj postavi za Hoffenheim, a zamijenjen je u 61. minuti. Na drugoj strani u sastavu zbog ozljede nema Borne Sose.