Bundesliga, 9. kolo, 26.10.2018, 20:30 h
Freiburg
Freiburg 3:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Branimir Korać • petak, 26.10.2018.

Borussia iz Mönchengladbacha nije nastavila sjajnu seriju pobjeda, ona je prekinuta u gostima kod Freiburga. Pogodak iz penala već u prvoj minuti pomogao je domaćinu u podizanju samopouzdanja koje je bilo uzdrmano uoči ovog dvoboja...

Borussia je doputovala u Freiburg kao jedna od momčadi koje su u fantastičnoj formi i puna samopouzdanja nakon posljednjih sjajnih rezultata. Domaćin je bio baš u suprotnom stanju, zadnja tri susreta nije stigao do pobjede, a u goste mu je došao vrlo jak i kvalitetan protivnik.

No događaj iz prve minute imat će priličan utjecaj na ishod ovog susreta. Naime nakon samo 30-ak sekundi igre dosuđen je kazneni udarac za Freiburg koji odmah u pogodak pretvara Nils Petersen i Freiburg nije mogao zamisliti bolji ulazak u utakmicu.

Iako se taj gol šokirao goste, uspjeli su odgovoriti istom mjerom, golom iz kaznenog udarca, koji je u 20. minuti realizirao Thorgan Hazard, ali Freiburg je dotad vidio kako može igrati s Borussijom.

Na odmoru je bilo tih 1:1, a u nastavku susreta Freiburg je vratio prednost na svoju stranu i upisao pobjedu. U 57. minuti ponovno se našao u vodstvu kada je Stindl u sredini ostao bez lopte, Haberer je povukao kontru, ubacio za Waldschmidta koji lijepo zabija za 2:1.

Dobro je igrao domaćin i na kraju je stigao i do trećeg gola. Igrač s klupe Lucas Höler u sudačkoj nadoknadi iskoristio je pogrešku Yanna Sommera i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Freiburg je tako prekinuo negativan, a Borussia pozitivan niz, no ne može se reći kako je Borussia zaslužila puno više u ovom susretu.