Rudežova Murcia upisala novi poraz, hrvatski internacionalac ubacivao samo trice

Branimir Korać • subota, 27.10.2018.

Odigrana su četiri susreta španjolskog košarkaškog prvenstva, a velikih iznenađenja nije bilo. Od Hrvata u akciji je bio Damjan Rudež koji je bio među boljim pojedincima kod Murcije...

Manresa je upisala i treću pobjedu ove sezone te je na 50-postotnom učinku. Slavila je u gostima kod Murcije 84:79, a domaćinu ostaju brige i samo jedna pobjeda na kontu. Domaćin je samo početak susreta odradio kako je htio, ostatak dvoboja protekao je u znaku Manrese koja je nastavila s dobrim rezultatima.

Sjajnu utakmicu odigrao je Alex Renfroe koji je ubacio 28 poena (5/6 trica) uz sedam asistencija, Alvaro Munoz dodao je 12 poena. Kod domaćina Milton Doyle završio je s 32 poena (6/13 trica), a Ovie Soko s 12 poena i deset skokova. Damjan Rudež za 13 minuta dodao je devet poena (0/1 za dva, 3/4 za tri) uz dvije asistencije.

Glatku pobjedu upisala je Unicaja koja je ugostila Zaragozu i visoko slavila s 98:82. Očekivana pobjeda sastava iz Malage koji je u drugom poluvremenu potpuno nadigrao Zaragozu i vrlo brzo se odvojio. Gosti su na poluvremenu imali vodstvo plus dva, ali drugih 20 minuta potpuno je pripalo Unicaji.

Najistaknutiji s po 15 poena bili su Adam Waczynski i Kyle Wiltjer dok je Mathias Lessort dodao 13 poena i sedam skokova. Kod poraženih Renaldas Seibutis završio je sa 17 poena, Jonathan Barreiro dodao je 15 uz sedam skokova, a Fabio Santana sedam poena uz četiri asistencije.

Do druge pobjede došao je Breogan koji je glatko slavio protiv Obradoira 69:56. Gosti su imali napadački jako loše prvo poluvrijeme, ubacili su u njemu samo 18 poena, već tu se Breogan počeo odvajati i u nastavku susreta uspješno je dovršio posao.

Po 12 poena upisali su Sergi Vidal i Lucio Redivo dok je Jerome Jordan upisao devet poena i 14 skokova. Kod gostiju Nacho Llovet završio je s 14 poena i osam skokova, a Kostas Vasileiadis dodao je 11 poena.

Andorra je vrlo lako poražena od Iberostara, čak i lakše nego što se očekivalo. Gosti su odnijeli pobjedu 96:81 i tako nastavili s odličnim ulaskom u sezonu. U ovom susretu imali su nekoliko vrlo raspoloženih igrača i veću širinu nego Andorra koja je podbacila.

Posebno raspoloženi bili su Colton Iverson s 22 poena i 13 skokova te Javier Beiran s 20 poena, osam skokova i pet asistencija. Kod domaćina Dylan Ennis završio je s 18 poena, a Shayne Whittington dodao je 13 poena i sedam skokova.