MZT slomio Split u drugom dijelu i nanio mu težak poraz

Jan Šneler • četvrtak, 01.11.2018.

U šestom kolu ABA 2 lige, domaći MZT Skoplje svladao je, nakon bolje igre u drugom poluvremenu, goste iz Splita...

Nakon šest kola ABA 2 lige, Split je na omjeru od četiri pobjede i dva poraza. Drugi uzastopni poraz došao je u Skoplju. Iako su Splićani dobro igrali u prvom dijelu, u nastavku susreta MZT je izgledao puno bolje i zasluženo došao do slavlja.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini te su nakon šest i pol minuta igre imali lijepo vodstvo od 19:13. Splićani se ipak nisu predavali te su serijom 0:5 uspjeli vratiti rezultat u egal. Na samom kraju prve četvrtine, Pavle Marčinković zabio je za vodstvo Splita 23:25 i to je bio rezultat s kojim je završila prva dionica susreta.

Splićani su dobro otvorili i nastavak susreta te su nakon četiri minute druge četvrtine imali vodstvo 32:41. Bili su to trenuci kada je domaći sastav igrao izrazito loše i Split je mogao u kratkom roku potpuno prelomiti susret. Nažalost, to nisu uspjeli, MZT se nakon nesportske pogreške u potpunosti vratio i što je najgore, tricom Jamesa Woodwarda stigao do rezultata 51:48 s kojim se otišlo na odmor.

Slab završetak druge četvrtine očito je stajao koncentracije goste jer su u nastavku susreta izgledali manje koncentrirano. Uspio je MZT kontrolirati susret i sve više i više povećavati razliku. U nekoliko trenutaka, MZT je otišao i na dvoznamenkastu prednost. Split se svejedno uspio nekako vratiti, smanjiti na samo na tri poena (73:70), no ponovno lošija igra gostiju u završnici donijela je domaćima seriju 7:0 i vodstvo od deset koševa prije posljednje četvrtine.

U posljednjim minutama susreta, MZT je u potpunosti kontrolirao rezultat i Split se više nije uspijevao približiti. Konačno, rezultatom 104:87 domaći su upisali novu pobjedu, a u Splitu svakako mogu žaliti za propuštenim prilikama, ali i objektivno se pitati jesu li i zaslužili bolji rezultat kada su primili čak 104 koševa.

Najbolji je kod Splita bio Mate Kalajžić s 19 poena i sedam asistencija, dok su Tomislav Gabrić i Marčinković upisali po 14 koševa. Kod domaćeg sastava, Woodward i Andrija Bojić upisali su po 19 poena.