Petar Jenjić • subota, 03.11.2018.

Osam utakmica odigrano je u NBA ligi s petka na subotu, a dvojica od trojice hrvatskih igrača upisala su pobjede. Indiana Pacersi slavili su na gostovanju kod Chicago Bullsa, a asistenciju za pobjedu upisao je Bojan Bogdanović, dok je kratko vrijeme na terenu napadački dobro iskoristio Mario Hezonja u pobjedi protiv Mavericksa...

Nakon slabog ulaska u sezonu i upisana četiri poraza, Oklahoma City Thunder stigla je i do četvrte uzastopne pobjede. Noćas je slavila na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 134:111 i tako ih spustila na, uoči sezone teško očekivani, sedmi poraz u osam utakmica.

Utakmica je praktički bila odlučena već nakon prvog poluvremena. U drugoj četvrtini Oklahoma je ubacila 44 poena i na kraju imala vodstvo od 79:50, čime je izjednačila rekord franšize po broju ubačenih poena u prvom poluvremenu. Do kraja utakmice bez većih je problema čuvala vodstvo.

Goste je do pobjede predvodio Russell Westbrook s 23 poena, 12 asistencija i četiri ukradene lopte, dok je Jerami Grant dodao 22 koša, a Paul George 17 koševa i sedam skokova.

Najbolji je kod Wizardsa bio Bradley Beal s 27 koševa, Dwight Howard dodao je 20 poena, a John Wall 19 poena i devet asistencija.

Petu uzastopnu pobjedu na gostovanju upisali su Indiana Pacersi što je njihov najduži niz još od travnja 2012. godine. Noćas je Indiana bila bolja kod Chicago Bullsa koje je nakon vrlo zanimljive završnice svladala sa 107:105.

Nakon prve četvrtine Bullsi su imali 15 koševa viška (37:22), ali do kraja poluvremena Indiana je uzvratila, a do kraja utakmice bilo je neizvjesno. Imali su Pacersi 30 sekundi prije kraja četiri koša viška (105:101), ali Blakeney je ubacio tricu uz prekršaj Collisona i tako izjednačio rezultat. Ipak, tragičar se pretvorio u junaka nakon što je zabio za 107:105. Nakon toga još je Turner blokirao Blakeneyjev šut i tu je utakmici bio kraj.

Victor Oladipo s 25 poena, 14 skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Indiane, dok je Myles Turner dodao 18 koševa i šest blokada. Bojan Bogdanović za 28 minuta dodao je osam koševa (1/5 za dva, 2/3 za tricu), dva skoka i jednu asistenciju koja je stigla u posljednjem napadu.

Kod Bullsa Antonio Blakeney zaključio je susret s 22 poena, dok je Justin Holiday dodao je 19 koševa.

Treću pobjedu sezone upisali su New York Knicksi koji su slavili u gostima kod Dallas Mavericksa sa 118:106 i tako im nanijeli sedmi poraz u devet odigranih utakmice.

Imali su domaćini tri koša viška na poluvremenu (59:56), ali jako dobrom trećom četvrtinom, koju su dobili s 33:18, Knicksi su prelomili utakmicu u svoju korist.

Do pobjede ih je predvodio Allonzo Trier s 23 poena, dok je Tim Hardaway Jr. dodao 18 koševa i šest skokova. Za devet minuta na terenu Mario Hezonja dodao je 11 poena (4/5 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 0/1) i jedan skok.

Dennis Smith Jr. predvodio je Dallas s 23 poena, Dorian Finney-Smith dodao je 19 koševa i sedam skokova, a Luka Dončić 18 poena, devet skokova i šest asistencija.

Iako nisu odigrali briljantnu utakmicu, Toronto Raptorsi slavili su na gostovanju kod Phoenix Sunsa sa 107:98 i tako nastavili s najboljim ulaskom u sezonu u povijesti franšize.

Igrali su Sunsi nešto bolje u prvom poluvremenu, ali Toronto se budi u nastavku. Serijom 13:3 imao je deset koševa viška (74:64) krajem treće dionice, a do kraja Sunsi su se uspjeli spustiti na minus šest. Ipak, serija od 14:2 u posljednjoj četvrtini potpuno je slomila otpor Sunsa za koje Dragan Bender ponovno nije igrao.

Kawhi Leonard s 19 poena, šest skokova i pet asistencija vodio je Kanađane, Jonas Valančiunas dodao je 16 koševa i sedam skokova, a Serge Ibaka 14 koševa.

Isaiah Canaan s 19 je koševa predvodio Sunse, Devin Booker dodao je 18 koševa i šest skokova, a Deandre Ayton 17 poena i 18 skokova.

NBA:
Orlando Magic - LA Clippers 95:120 (Nikola Vučević 22p, 11sk / Lou Williams 28p)
Brooklyn Nets - Houston Rockets 111:119 (Caris LaVert 29p / Chris Paul 32p, 7sk, 11as)
Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 111:134
Chicago Bulls - Indiana Pacers 105:107
Dallas Mavericks - New York Knicks 106:118
Utah Jazz - Memphis Grizzlies 100:110 (Ricky Rubio 22p, 11sk / Mike Conley 28p, 5sk, 5as)
Phoenix Suns - Toronto Raptors 98:107
Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 116:99 (Kevin Durant 33p, 13sk / Andrew Wiggins 22p)