Branimir Korać • subota, 03.11.2018.

Cedevita je upisala novi poraz, već četvrti regionalni ove sezone, a ovaj put on je stigao u gostima kod Crvene zvezde koja je visoko slavila s 15 poena razlike...

Da je netko prije početka sezone najavio Cedeviti omjer 2-4 na startu regionalne lige i ovakvu nekonkurentnost u derbiju protiv Crvene zvezde, vjerojatno bi samo odmahnuli rukom. Međutim brojne loše odluke ovog ljeta dolaze na naplatu i Cedevita unatoč velikim ulaganjima ne izgleda dobro.

Nakon promjene trenera i još nekih promjena u igračkom kadru, potrebno je krenuti iznova, napraviti ono što Sito Alonso nije napravio, a to je da ova skupina igrača izgleda kao momčad. Pred Slavenom Rimcem je puno teškog posla, a ako je nešto pozitivno iz ovog dvoboja, to je činjenica da je prve minute odradio povratnik Jacob Pullen i odmah je pokazao da će Cedevita od njega imati velike koristi.

Susret protiv Zvezde spadat će u kategoriju onih za što brži zaborav. Cedevita je odigrala skromnu utakmicu, nije imala nikakav odgovor na igru domaćina i vrlo brzo bilo je jasno da nema što tražiti u ovom susretu.

Zvezda čak i nije pružila svoje najbolje ovosezonsko izdanje, a lakoćom je stigla do pobjede. U nekim dijelovima susreta izgledalo je kao da može bez problema otići i na plus 30 ako je to potrebno i to je ono što treba zabrinjavati ljude u Cedeviti. Ambicije su bile velike, a rezultati su jako slabi.

Već do poluvremena Beograđani su riješili pitanje pobjednika. Na odmoru su vodili 50:34, razlika je probila 20 koševa vrlo rano u drugom dijelu i u zadnjoj dionici Cedevita je iskoristila slabiju igru Zvezde u obrani i blago opuštanje kod domaćina te je barem malo smanjila zaostatak.

U porazu 94:79 kod Cedevite James Bell ubacio je 19 poena i dodao pet skokova, a Jacob Pullen je dodao 15 poena. U domaćem sastavu Ognjen Dobrić upisao je 17 poena, a Filip Čović dodao je 13.