Zadar slavio u drami u Novom Mestu, Božić na rubu triple-doublea

Branimir Korać • subota, 03.11.2018.

Zadar je spojio dvije gostujuće pobjede u ABA ligi i nakon četiri startna poraza, upisao je dvije pobjede u nizu. Druga je stigla u gostima kod Krke koja je tijesno svladana sa 78:77...

Pobjeda kod Partizana pa težak poraz protiv Cibone i sada pobjeda kod Krke, učinak je Ante Nazora na klupi Zadra otkako je stigao umjesto Aleša Pipana.

Zadrani pokazuju znakove buđenja, ovo je bio vrlo važan susret za goste i velika pobjeda. Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Luka Božić koji je ovaj put bio na rubu triple-double učinka, odradio je još jednom punu minutažu i potvrdio da je u ovom trenutku vjerojatno prvo ime Zadra.

Bio je ovo dvoboj s dosta uspona i padova s obje strane. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, Zadar se probudio u drugoj dionici i došao do preokreta i vodstva na odmoru 36:32 čime je bio u vrlo dobroj poziciji uoči drugog dijela.

U drugom poluvremenu Zadar je održavao prednost, u trećoj dionici odbio je napad domaćina koji je tricom Dine Cinca smanjio na polovici četvrtine na 49:48, no s pet brzih poena Granta Zadar se ponovno odvojio.

Hvatala je Krka zaostatak još tamo od sredine druge četvrtine i prvi put došla do poravnanja pet minuta prije kraja susreta. Bratož je poravnao na 67:67, imao je i slobodno bacanje za vodstvo koje nije realizirao, zatim i još jedan napad, ali što domaćin nije tu napravio, napravio je minutu kasnije.

Tricom Cinca Krka je povela 70:69, ubrzo je Bratož povisio na 72:69 i činilo se da Zadar polako tone. Međutim tada važnu tricu ubacuje Lovre Bašić, slijedi ga i Šime Špralja te Zadar ipak uspješno privodi susret kraju.

33 sekunde prije kraja tricom je na 78:77 smanjio Bratož, nakon toga Zadar gubi loptu i domaćin ima dosta vremena za preokret. Nisu to igrači Krke znali iskoristiti i upisali su poraz.

Luka Božić bio je prvo ime utakmice s 18 poena, devet skokova i devet asistencija, a William Magarity dodao je 15 poena i pet skokova. Kod Krke Domen Bratož ubacio je 18 poena uz pet osvojenih lopti, a Luka Lapornik 14 poena uz šest skokova.