Velika pobjeda raspoloženih Cibosa protiv Mornara

Branimir Korać • nedjelja, 04.11.2018.

U šestom kolu ABA lige Cibona je upisala pobjedu protiv Mornara i tako nastavila seriju dobrih nastupa u regionalnom natjecanju. Ovo je treća pobjeda Cibone u nizu za barem privremeni skok na treće mjesto...

Cedevita, Petrol Olimpija pa Mornar, nakon tri startna poraza, Cibona je nanizala pobjede protiv ovih protivnika i došla je do 50-postotnog omjera koji je privremeno drži na trećoj poziciji na ljestvici.

Mornar nije bezazlena momčad, još uvijek slaže roster i traži pojačanja pa se uz njega vežu i brojna poznata imena, međutim u Domu Dražena Petrovića je nadigran, Cibona je odigrala vrlo dobru utakmicu i zasluženo je slavila.

U možda i najzrelijem izdanju ove sezone Cibona je imala fantastičan ulazak u utakmicu, povela je s nevjerojatnih 19:0, dostigla razliku i od plus 22 da bi se početkom druge dionice Mornar počeo polako buditi.

Barani su iz minute u minutu smanjivali zaostatak, a na polovici druge četvrtine s čak sedam poena u kratko vrijeme uspjeli su smanjiti na 36:30 što je za njih bilo sjajno nakon očajnog starta susreta.

Uspjela je Cibona ipak zadržati prednost od tih šest poena do odlaska na odmor i iako je Mornar bio u naletu nije dopustila potpuni povratak gostiju.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je iznimno bitan. Tu je domaćin morao pronaći odgovor na igru Mornara s kojom se vratio u susret jer niti s rezultatske, niti psihološke strane, nimalo ne bi bilo dobro da se Mornar vrlo brzo dovukao do egala i uveo dvoboj u neizvjesnost. U Ciboni su to znali, odlično su krenuli i u nastavak te predvođeni Jeffersonom i Raley-Rossom odvojili su se na dvoznamenkastu razliku.

To je podiglo samopouzdanje kod Cibosa koji su do kraja susreta odigrali taktički pametno, potpuno su kontrolirali utakmicu i na kraju upisali zasluženu pobjedu 84:73.

U ovom susretu dobar posao odradili su uglavnom svi koji su dobili priliku, a istaknuli su se Raley-Ross i Damir Markota s po 17 poena, a Jefferson je dodao 15 poena, 11 skokova i četiri blokade. Kod Mornara Đorđe Drenovac ubacio je 23 poena, Nikola Rebić 13 poena, a Uroš Luković osam poena uz 11 skokova.