Vodeći dvojac nastavlja utrku, Bedem preživio gostovanje u Belišću

Ivan Šola • ponedjeljak, 05.11.2018.

Odigrano je 12. kolo 3.HNL Istok u kojem su ostvareni očekivani rezultati. Vodeći dvojac Cibalia i Čepin u nedjelju su upisali nove domaće pobjede, te tako nastavljaju međusobnu utrku za prvim mjesto. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti minimalne pobjede Sloge i Slavije, dok je jedinu gostujuću pobjedu upisala momčad Zrinskog u Vukovaru. U ovome kolu dvije su utakmice završile bez pobjednika, Bedem je uzeo bod u Belišću, kao i Croatia u Bjelovaru.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Oriolika koji su na domaćem terenu tek u završnici susreta uspjeli slomiti goste iz Ždralova. Mreže su mirovale sve do 74. minute kada je Goran Jurić doveo domaćine u vodstvo. Deset minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je Antonio Jurević za konačan rezultat utakmice 2:0.

Za jedino gostujuće slavlje pobrinuli su se igrači Zrinskog koji su s uvjerljivih 3:0 porazili nogometaše Vukovara. Igrač utakmice bio je gostujući napadač Junior Dos Santos koji je u 27. i 29. minuti donio svojoj momčadi prednost od dva gola razlike. U nastavku susreta domaćini su pokušavali doći do izjednačenja, ali je pitanje pobjednika riješeno na samom kraju, kada je Janik Kukučka postavio konačan rezultat utakmice 0:3.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Belišću gdje su istoimeni domaćin i Bedem iz Ivankova miroljubljivo podijelili bodove. Kroz cijelu utakmicu domaća je momčad bila puno bolji protivnik na terenu, ali su gosti uspjeli izdržati, te tako uzeti veliki bod na teškom gostovanju.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavije koji su na domaćem terenu uspjeli slomiti žilave goste iz Jelisavca. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 89. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Hrvoje Ančurovski.

Nogometaši Sloge upisali su šestu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Slavoniju iz Požege 1:0. Mreže su mirovale sve do 85. minute utakmice kada je Filip Bungić iskoristio kiks gostujuće obrane, te zatresao mrežu za veliku pobjedu domaće momčadi.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Cibalije koji su s visokih 4:0 porazili Koprivnicu. U devetoj pobjedi domaće momčadi briljirali su napadači Dominik Dogan i Drena Beljo koji su postigli svaki po dva zgoditka za uvjerljivu pobjedu Cibalije. S ova tri boda domaćini su ostali na vrhu, dok se Koprivnica nalazi na pretposljednjem mjestu.

Devetu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Čepina koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili Marsoniju. U jednosmjernoj utakmici Čepin je bio puno bolji protivnik, te su zasluženo upisali sva tri boda. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 55. minuti kada je Luka Agatić iz slobodnog udarca zabio jedini pogodak na utakmici.

Za iznenađenje kola pobrinula se Croatia iz Đakova koja je na gostovanju u Bjelovaru uspjela izvući pozitivan rezultat odigravši 1:1. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Mate Tominac doveo domaćine u zasluženo vodstvo. U nastavku susreta gosti su u 59. minuti ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Tomislav Bošković, te tako napustio igru. Samo osam minuta kasnije gosti su ipak stigli do izjednačenja zahvaljujući Mihaelu Pongračiću. Do kraja susreta obje su momčadi mogle doći do sva tri boda, ali rezultat se više nije mijenjao.