RK Zagreb 29:24 Meškov Brest
Meškov Brest

Pomlađeni Bjelorusi pali tek u završnici u Sutinskim vrelima

Mihaela Bradovski • utorak, 06.11.2018.

PPD Zagreb stigao je do sedme uzastopne pobjede u SEHA ligi. Ugostio je u Sutinskim vrelima Meškov iz Bresta i svladao ga boljom igrom u završnici susreta...

Osmo kolo SEHA lige donijelo je dvoboj između PPD Zagreba i Meškov Bresta, dva sudionika rukometne Lige prvaka, a PPD Zagreb je odnio zasluženu i očekivanu pobjedu 29:24.

Zagreb je imao dosta oscilacija tijekom meča, dobro je krenuo i stvorio razliku, zatim je posustao i gosti su to iskoristili da bi se u drugom dijelu mučio do zadnjih deset minuta. Tek tamo Zagreb je iskoristio širinu i kvalitetu te otišao do rezultatski uvjerljive pobjede.

Kako je krenulo, činilo se da će to biti jednostavan posao za Zagreb s obzirom da je u završnici prvog poluvremena imao visokih 11:6, ali uslijedilo je lagano opuštanje što Bjelorusi koriste i smanjuju na 11:9.

Smanjenje zaostatka pozitivno je utjecalo na goste kojima je skočilo samopouzdanje i u 33. minuti golom Jaščanke poravnali su na 13:13.

Gotovo punih 20 minuta igralo se gol za gol, a da nitko nije uspio stvoriti nekoliko pogodaka prednosti. Tek u zadnjih deset minuta Zagreb podiže ritam i od 22:22 odlazi na 25:22 i više nije dopustio gostima povratak.

Dovršili su domaćini posao slaveći s 29:24 predvođeni s osam golova Zlatka Horvata, šest golova Damira Bičanića i pet golova Davida Mandića. Kod poraženih Andrej Jaščanka postigao je sedam golova i bio daleko najistaknutiji igrač Meškova.