Goluža nadmudrio Vujovića, Steaua iznenadila Metalurg u Skoplju

Jan Šneler • srijeda, 07.11.2018.

Ove srijede odigrane su dvije utakmice 8. kola SEHA Gazprom lige, a pobjede su odnijele gostujuće momčadi. Jedna od njih ona je pod vodstvom Slavka Goluže...

U 8. kolu SEHA Gazprom lige Steaua iz Bukurešta iznenađujuće je slavila kod Metalurga. S druge strane, Tatran Prešov koji vodi hrvatski trener Slavko Goluža bez problema je svladao Železničar u Nišu.

Dosta izjednačena bila je utakmica u Skopju. Čas je vodila jedna, čas druga momčad i teško je bilo predvidjeti koji će sastav imati više koncentracije u završnici.

U posljednjih desetak minuta ušlo se u egalu, a dvije minute prije kraja, gosti iz Bukurešta stigli su do vodstva od dva razlike. U posljednjim sekundama Metalurg je imao napad za izjednačenje, no udarac Pučnika bio je blokiran.

Kod Steauae je fenomenalan bio koji je upisao čak 19 obrana. Od igrača u polju istaknuo se Gabriel Florea sa šest pogodaka. Za domaći sastav Aleksander Spende je također zabio šest golova.

U redovima domaćeg sastava nastupila su i dva hrvatska rukometaša; Ante Tokić zabio je tri, a Adrian Miličević jedan pogodak dok je član Steaue Nikola Kedžo bio precizan tri puta.

Tatran Prešov glatko je došao do slavlja u Nišu. Već nakon prvih pola sata, gosti su vodili s velikih 17:11. Domaćin se nije uspijevao vratiti te je slovačka momčad dodatno povećala prednost. Na kraju, gosti su slavili rezultatom 36:25.

Najefikasniji u gostujućem sastavu bio je hrvatski šuter, desni vanjski Bruno Butorac sa sedam pogodaka. Kod Železničara Predrag Vejin osam puta se upisivao u listu strijelaca.