Vardar Skoplje 31:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Halil Jaganjac debitirao u porazu Nexea u gostima kod Vardara

Mihaela Bradovski • utorak, 06.11.2018.

Osmo kolo SEHA lige donijelo je Nexeu teško gostovanje kod Vardara i u konačnici poraz. Ovo je tek drugi poraz Našičana ove sezone čime se PPD Zagreb odvojio na ljestvici...

Gostovanje u Skoplju ipak je bilo preveliki zalogaj za Našičane. Nexe nije uspio slaviti u susretu protiv aktualnog prvaka, Makedonci su odnijeli pobjedu 31:26 iako se Nexe dosta dobro držao.

Samo tri minute prije kraja susreta hrvatski predstavnik je zaostajao tek dva pogotka, ali završnica je ipak pripala Vardaru koji je upisao pobjedu s naizgled glatkih pet zgoditaka prednosti.

Ključni su bili kraj prvog i drugog poluvremena. U završnicu prvog dijela Nexe je ušao sa zaostatkom 12:11 da bi prvo poluvrijeme izgubio sa 16:12. Slična situacija dogodila se na kraju susreta, Nexe je zaostajao 28:26 i izgubio 31:26.

Već taj zaostatak na odmoru usmjerio je utakmicu na stranu domaćina. Našičani su se pokušavali vratiti u susret i izbrisati zaostatak, ali nisu uspjeli i uporno su zapinjali na tom pragu od dva gola zaostatka.

Poraz od Vardara u vrlo jakom sastavu nije nešto što je neočekivano, Nexeu je glavni cilj izboriti nastup na završnom turniru, a to će tražiti u susretima s ostalim protivnicima.

U ovom dvoboju debitirao je i Halil Jaganjac koji je postigao tri pogotka, a najefikasniji s pet golova bio je Marin Šipić. Kod pobjednika po četiri gola zabio je ruski dvojac Timur Dibirov - Daniil Šiškarjev.