Barcelona
Barcelona 3:4 Real Betis
Real Betis

Petar Jenjić • nedjelja, 11.11.2018.

U svibnju 1998. godine Real Betis posljednji je puta slavio na Camp Nou, a niz bez pobjede prekinuo je na današnjoj utakmici. U susretu s ukupno sedam golova Betis je slavio s 4:3 i nanio Barceloni drugi poraz sezone...

Utakmica s jako puno uzbuđenja odigrana je na Camp Nou gdje je do velike, iznenađujuće pobjede stigao Real Betis koji je slavio s 4:3. Prva je to njegova pobjeda na spomenutom stadionu nakon punih 20 godina, posljednji puta slavio je u svibnju 1998. godine (2-0).

Drugi ovosezonski poraz tako je upisala Barcelona kojoj nije puno toga polazilo za rukom. Na svaki povratak Betis je imao odgovor, a nikako nije odmogao niti drugi žuti karton Ivana Rakitića koji je bio isključen u 81. minuti. Gosti su stigli do četvrte pobjede sezone, a prve nakon četiri utakmice bez slavlja, od čega su tri bila poraza.

Sporo je Barcelona ušla u utakmicu, a nakon 20 minuta igre našla se i u zaostatku kada je Betis poveo nakon dobro odigrane kontre. William Carvalho proigrao je Juniora Firpa koji se sjurio prema kaznenom prostoru, prebacio na desnu nogu i pogodio bliži kut Barcelonina gola.

Odmah u prvom, pravom sljedećem napadu domaćin je bio blizu poravnanja, ali volej Lengleta obranio je gostujući vratara. Unatoč tome, Barcelona se i dalje jako mučila s protivničkom igrom. Betis je kontrolirao rezultat u tim trenucima.

U 34. minuti uslijedio je novi šok za domaću momčad. Bila je to jedna vrlo dobro odigrana polukontra, a u samoj završnici Barcina je obrana potpuno ispala. Cristian Tello proigrao je gotovo pa potpuno neometanog Joaquina koji posprema loptu u gol.

Rezultat se nije minjenjao sve do polovice drugog poluvremena, točnije 67. minute kada je Barcelona dobila penal nakon što je Tello povlačio Jordija Albu unutar kaznenog prostora. Siguran je izvođač bio Leo Messi.

Međutim, nije se dugo čekalo na novi odgovor Betisa koji je četiri minute kasnije postigao svoj treći gol na susretu. Loptu je unutar kaznenog prostora dobio Giovani Lo Celso čiji je udarac išao po sredini gola, ali slaba reakcija Ter Stegena prebacila je loptu koja je ušla u gol.

Katalonska momčad ponovno se u utakmicu vraća u 79. minuti kada je do pogotka stigla u tri kratka, ali odlična poteza. Strijelac je na dodavanje Munira bio Arturo Vidal. Dobra sreća nije pratila Barcelonu u današnjoj utakmici pa je tako dvije minute kasnije ostala s igrač manje. Nakon starta na Lo Celsu Rakitić je zasluženo zaradio drugi žuti, isključujući karton.

Točku na "i" sjajne večeri Betis je stavio u 83. minuti. Junior Firco poslao je prizemnu loptu u peterac gdje se našao Sergio Canales i skrenuo ju u mrežu. Do kraja utakmice Barcelona je tek uspjela ublažiti poraz, svoj drugi pogodak na susretu postigao je Messi.

• x&yzd11.11.2018. u 19:07
    Drugi gol Barcelone nakon debelog ofsajda, tako da se može reći da je bilo ukupno 6 golova (regularnih) :):)