Split posustao u završnim minutama, Sixt Primorska ostaje stopostotna

Petar Jenjić • četvrtak, 15.11.2018.

Košarkaši Splita upisali su poraz u osmom kolu Druge ABA lige, bolja je bila prvoplasirana Sixt Primorska koja je pobjedu osigurala u završnici susreta...

Novi poraz u Drugoj ABA ligi, treći u posljednja četiri kola, upisao je Split koji je izgubio utakmicu na gostovanju kod Sixt Primorske. Slovenska momčad koju vodi Jurica Golemac stigla je do pobjede rezultatom 78:69 te tako ostala na stopostotnom učinku.

Rezultat je bio izjednačen većim dijelom susreta. Na svaki pokušaj stvaranja značajnije prednosti obje su momčadi imale brz odgovor. Na početku posljednje četvrtine domaćin je vodio sa sedam razlike (63:56).

Još je neko vrijeme rezultat bio u egalu, a tri i pol minute prije kraja Mateo Kedžo izjednačio je na 69:69. Međutim, do kraja utakmice Žuti nisu ubacili nijedan poen, domaćin je ubacio ukupno devet te tako stigao do pobjede.

Lance Harris s 19 poena predvodio je domaću momčad do pobjede, dok je Luka Vončina dodao 15 koševa. Marjan Čakarun zaključio je susret sa šest koševa i sedam skokova.

Najbolji je kod Splita bio Mateo Kedžo s 19 koševa i šest skokova, dok je Maj Kovačević dodao 14 poena.