Branimir Korać • subota, 17.11.2018.

U Ligi B Turska je kao domaćin poražena od Švedske, pala je na posljednju poziciju i u sljedećem izdanju Lige nacija igrat će u trećem razredu ovog natjecanja...

Turska je ispala u Ligu C nakon što je u svom posljednjem nastupu u ovosezonskom izdanju Lige nacija poražena na svom travnjaku od Švedske s 1:0. Zanimljiv dvoboj, iako je viđen samo jedan pogodak, a na kraju pobjeda Švedske za koju se ne može reći da je nezaslužena.

Turcima je trebala pobjeda kako bi ostali u Ligi B i u sljedećem izdanju dok je Švedska trebala najmanje remi. Na kraju je slavila golom Andreasa Granqvista iz kaznenog udarca u 71. minuti.

Turci mogu žaliti za propuštenim prilikama, posebice onom Hakana Calhanoglua koju je nevjerojatno obranio vratar Olsen.

Kosovo je napravilo veliki korak prema Ligi C nakon pobjede 5:0 u gostima kod Malte. Sada na vrhu ima dva boda prednosti nad Azerbajdžanom protiv kojeg će na domaćem terenu za tri dana odlučiti o putniku u viši rang.

Amir Rrahmani odigrao je svih 90 minuta kod Kosova za kojeg je dva pogotka postigao Donis Avdijaj, a po jedan su dodali Vedat Muriqi, Benjamin Kololli i Milot Rashica.

Azerbajdžan je istovremeno slavio protiv Farskih Otoka s 2:0 golovima Nazarova i Madatova.