Tomić predvodio Barcelonu do pobjede, Rudež vrlo dobar, Perasović krenuo sa slavljem

Petar Jenjić • nedjelja, 18.11.2018.

Odigrano je preostalih pet utakmica devetog kola ACB lige u kojima su Hrvati bili vrlo raspoloženi. Velimir Perasović krenuo je s pobjedom na klupi Baskonije, Ante Tomić predvodio je Barcelonu do pobjede, dok je Damjan Rudež bio među boljima u pobjedi Murcije...

Do treće pobjede sezone, a druge u posljednje tri utakmice stigla je Murcia koja na domaćem terenu nije imala prevelikih problema s Obradoirom kojeg je svladala sa 80:58. Domaćin je na poluvremenu imao 12 koševa prednosti (41:29), a razliku do kraja više nije ispustio.

Askia Booker sa 16 koševa bio je najbolji kod pobjedničke momčadi, a slijedio ga je Damjan Rudež s 15 koševa (1/4 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova i jednom asistencijom za nešto manje od 23 minute na terenu. Kostas Vasileiadis sa 17 koševa bio je najbolji kod gostiju.

Dvoboj prve i posljednje momčadi lige prošao je očekivanom pobjedom one bolje. Madridski Real na domaćem je terenu sa 104:71 bio bolji od Gipuzkoe, u utakmici u kojoj je već na poluvremenu imao +25 (56:31).

Madriđane su do pobjede s po 14 poena predvodili Klemen Prepelič i Jeff Taylor, Felipe Reyes dodao je 13 koševa i pet skokova. Goste je predvodio Duda Sanadze sa 17 poena i sedam skokova.

Velimir Perasović vratio se na klupu Baskonije, a danas je upisao i svoju prvu pobjedu. Baski su kod kuće bili bolji od Gran Canarije sa 91:76 i tako stigli do sedmog slavlja sezone. Utakmicu je prelomio u drugoj četvrtini koju je dobio s 29:13, a prednost sačuvao do kraja.

S po 16 poena najbolji su u pobjedničkim redovima bili Luca Vildoza i Tornike Šengelia (pet skokova). D.J. Strawberry s 14 koševa bio je najbolji kod Gran Canarije.

U korak s madridskim Realom je i Barcelona koja je svoju osmu pobjedu sezone upisala na gostovanju kod Estudiantesa, utakmica je završila 101:84. Sve osim prve četvrtine bilo je jednosmjerna ulica, katalonska momčad na poluvremenu je imala 21 poen prednosti (51:30) što je sačuvala do kraja.

Goste je do pobjede predvodio Ante Tomić s 18 poena (9/10 za dva, slobodna bacanja 0/1), tri skoka i tri asistencije za nešto manje od 22 minute na terenu. Thomas Heurtel dodao je 17 koševa i devet asistencija. Nikola Janković s 21 poenom i osam skokova bio je najbolji kod Estudiantesa.