Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.11.2018.

Odigran je posljednji susret skupine 3 Lige B u kojem je Austrija u gostima svladala Sjevernu Irsku, a u Ligu C iz Lige D napredovala je Bjelorusija...

U skupini 3 Lige B sve je bilo jasno već nakon prošlog kola kada je BiH uzela bod u gostima kod Austrije. Preostao je još jedan dvoboj koji nije ni o čemu odlučivao, a u njemu je Austrija gostovala i Belfastu kod Sjeverne Irske.

Austrijanci su upisali pobjedu 2:1 i Sjeverna Irska završila je natjecanje u skupini na posljednjem mjestu bez ijednog osvojenog boda.

Gosti su poveli u 49. minuti golom Xavera Schlagera, a osam minuta kasnije domaćin se vratio golom Corryja Evansa. Remi je bio izgledan do same završnice kada je u 93. minuti Valentino Lazaro donio pobjedu Austriji.

Bjelorusija je izborila ulazak u Ligu C s impresivnom gol razlikom 10:0. U posljednjem kolu s 2:0 slavila je u gostima kod San Marina dok je drugoplasirani Luksemburg odigrao 1:1 u gostima kod Moldavije i ostao je s četiri boda zaostatka za Bjelorusima.

Pobjedu Bjelorusiji donijeli su Dragun golom u osmoj i Saroka golom u 52. minuti susreta.