Petar Jenjić • nedjelja, 18.11.2018.

Odigrane su još dvije utakmice osmog kola regionalne ABA lige, a do nove je pobjede stigla Budućnost koja je kod kuće bila bolja kod Partizana. U ranije odigranoj utakmici Krka je na krilima na Paola Marinellija bila bolja od Mege...

Nakon tri uzastopna poraza košarkaši Krke uspjeli su doći i do pobjede. Iako nije bila u statusu favorita, slovenska je momčad na domaćem terenu stigla do pobjede protiv Mege Bemax rezultatom 82:69 i današnjem protivniku nanio drugi poraz u sezoni.

Kako se na kraju pokazalo, ključnim se pokazala završnica druge četvrtine tijekom kojih je Krka napravila seriju od 12:2, a prvo poluvrijeme zaključila s 12 koševa viška (47:35). Do kraja utakmice slovenska je momčad bez većih problema sačuvala prednost.

Briljirao je Paolo Marinelli koji je susret zaključio s 23 poena (trica 5/8), jednim skokom i jednom asistencijom. Jure Lalić dodao je šest koševa i jedan skok, a Dino Cinac pet poena, 11 skokova i tri asistencije. Adam Mokoka sa 16 koševa bio je najbolji kod gostiju.

Zanimljiva je bila utakmica u Podgorici u kojoj je Budućnost svladala Partizan 75:71. Domaćin je vodio kroz gotovo cijeli susret, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom, ali gosti se nisu predavali. U 39. minuti Marinković je zabio tricu za minus tri (71:68), ali nakon što je na isti način uzvratio Ivanović, a Partizan zatim izgubio loptu, utakmici je bio kraj.

Earl Clark s 20 poena i šest skokova predvodio je Budućnost do pobjede, dok su po 11 koševa dodali Edwin Jackson i Danilo Nikolić. Najbolji je kod gostiju bio Stefan Janković s 15 koševa i šest skokova.