Raspoloženi Zadrani odigrali sjajnu utakmicu i osramotili Cibonu u Zagrebu

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.11.2018.

U posljednjem susretu ABA lige Zadar je ponizio Cibonu u Domu Dražena Petrovića kao nikada dosad. Zadrani su odigrali vrhunsku utakmicu i ovako neraspoložena i nedisciplinirana Cibona mogla je samo katastrofalno izgubiti...

Očajno izdanje Cibone i apsolutno zaslužen vrlo visoki poraz 97:66. Sam rezultat već puno otkriva, a na parketu bilo je još impresivnije. Od početka susret je išao samo u jednom smjeru, Ante Nazor apsolutno je nadmudrio Ivana Velića čija je momčad bila odsutna, neraspoložena i igrala vrlo loše.

Od 2:2 Cibona je ušla u napadačku krizu, nije imala baš nikakvo rješenje za obranu Zadra i gosti su pametnom igrom vrlo brzo stekli visoku prednost. Serijom 10:0 pobjegli su već nakon dvije i pol minute na dvoznamenkastu prednost i Cibone se nije uspjela vratiti.

Prednost gostiju je rasla, a tri i pol minute prije kraja prve četvrtine Zadar je vodio s nevjerojatnih 25:6. Nisu Veliću pomogle niti minute odmora na kojima je pokušavao probuditi svoju momčad, no njegovi igrači nisu slijedili ono što je tražio od njih.

Mala nada kod Cibosa pojavila se kada su uspjeli doći na 12 poena zaostatka, ali vrlo brzo je Zadar uzvratio i ponovno se odmaknuo.

Na startu druge dionice gosti su prebacili i 20 poena razlike i ubili su nadu kod domaćina. Ničim Cibona nije odavala da bi se mogla vratiti u utakmicu ili barem zaprijetiti.

Igrali su domaćini loši, ali prvenstveno je Zadar igrao jako dobro. S ovakvim izdanjem Zadrane bi teško svladale i najjače momčadi u ABA ligi, a za vidjeti je može li Nazor ovakvu igru preslikati i u buduće susrete.

Završilo je 97:66, da je trebalo moglo je i uvjerljivije. Sjajan je ponovno bio Luka Božić s 22 poena i deset skokova, Kristijan Krajina dodao je 16 poena i osam skokova i iako statistika tako ne pokazuje, Lovre Bašić odigrao je fantastičnu utakmicu.

Kod Cibone Filip Bundović ubacio je 18 poena uz sedam skokova, a momčad je za tricu šutirala užasnih 3/28.

• Nikšibenik19.11.2018. u 21:58
    Meni ovo nije normalno Zadar ima +35 ,pet minuta do kraja,a gosp.Nazor u igru uvodi Špralju(35 god.)i Amerikanca Littla i tako do kraja utakmice,a na klupi mu sjede talentirani dečki Tomas i Planinić bez ijedne sekunde u igri ,pa kako će ti dečki postati igrači...ovo je bilo idealno da igraju i... [više na forumu]