Kriza se nastavlja, Split ponovno izgubio u Drugoj ABA ligi

Petar Jenjić • srijeda, 21.11.2018.

Košarkaši Splita upisali su poraz na domaćem terenu u sklopu devetog kola Druge ABA lige. Na Gripama je do pobjede 78:71 stigao Lovćen...

Split nastavlja sa slabom formom u Drugoj ABA ligi, a danas je na Gripama upisao novi poraz, četvrti ukupno u sezoni, a ujedno i četvrti u posljednjih pet utakmica. Do pobjede je stigao Lovćen koji je slavio sa 78:71.

Odmah od samog početka utakmice gosti su krenuli bolje, a nakon dvije uzastopne trice stigli su do prve dvoznamenkaste prednosti u šestoj minuti (17:7). Jako dobro odigranu prvu četvrtinu Lovćen je zaključio s 29 poena i 14 koševa viška (29:15).

Kako je odmicala druga četvrtina Split je polako topio zaostatak, a četiri minute prije poluvremena stigao je na minus dva (33:31). Ipak, gosti su do kraja četvrtine uspjeli sačuvati prednost (43:37). U nastavku susreta crnogorska je momčad održavala vodstvo, a serijom 8:0 stigla je do 14 koševa viška (58:44) u 27. minuti. Do kraja utakmice domaćin nije uspio ozbiljnije ugroziti pobjedu protivnika.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Miloš Popović s 18 poena i deset skokova, Đorđe Lelić dodao je 17 koševa. Tomislav Gabrić sa 16 poena i Pavle Marčinković s 15 koševa bili su najbolji kod Splita.