Branimir Korać • subota, 24.11.2018.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Eurolige viđeno je u Podgorici gdje je Budućnost upisala pobjedu protiv CSKA. U gostima je slavio Himki protiv Žalgirisa dok su domaće pobjede ostvarili Baskonia i Barcelona...

Šok u Podgorici! Budućnost je još jednom imala fantastičnu šutersku večer i priredila je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Eurolige nanijevši prvi ovosezonski poraz moskovskom CSKA u svim natjecanjima. U dramatičnom dvoboju Budućnost je slavila 93:92 iako je u završnici prvog poluvremena zaostajala i 17 koševa,

No još jednom sjajna trica, ovaj put 14/23, vratila ju je u utakmicu. U završnici je Danilo Nikolić priskočio u napadu i ubacio za 93:92 da bi u posljednjem pokušaju Moskovljana neuspješan bio Cory Higgins.

Earl Clark kod domaćina ubacio je 18 poena, a Nemanja Gordić dodao je 17 uz sedam asistencija. Kod poraženih Nando De Colo ubacio je 19 poena uz šest asistencija, a Will Clyburn15 poena.

Perasovićeva Baskonia odigrala je sjajnu utakmicu protiv Panathinaikosa i upisala pobjedu 86:77. Momčad iz Vitorije lako je slavila, tijekom susreta vodila je i s 18 razlike, a pad gostiju krenuo je u završnici prvog dijela i nastavio se u drugom poluvremenu.

Tornike Šengelia bio je prvo ime Baskonije sa 16 poena, sedam skokova i sedam asistencija dok su po 12 poena dodali Matt Janning i Darrun Hilliard. Kod Panathinaikosa najraspoloženiji bili su Keith Langford s čak 33 poena i Nikos Pappas sa 16 poena dok se ostali nisu pojavili na utakmici.

Dramatično je bilo u Kaunasu gdje je Žalgiris poražen od Himkija s tijesnih 84:83. U završnici susreta Aleksej Šved uzeo je stvari u svoje ruke i odvojio goste koji do kraja susreta nisu dopustili posjed Žalgirisu za preuzimanje vodstva. Na samom kraju Milaknis je pokušao tricom donijeti produžetak, ali nije bio precizan.

Šved je bio prvo ime susreta s 25 poena i deset asistencija, a Jordan Mickey pomogao mu je s 20 poena i sedam skokova. Daleko najbolji kod Žalgirisa bio je Brandon Davies s 23 poena i 13 skokova, a Marius Grigonis dodao je 13 poena.

Barcelona je odradila vrlo dobru utakmicu protiv Armanija iz Milana i svladala ga je s 90:80. Domaćin je potpuno kontrolirao susret, imao i preko 20 poena viška, a Talijani su u završnici susreta uspjeli tek djelomično ublažiti poraz i izgubiti s minus deset.

Thomas Heurtel predvodio je Barcu s 20 poena i šest asistencija, Kyle Kuric dodao je 15 poena i pet skokova, a Ante Tomić za 22 minute 12 poena (4/5 za dva, 4/5 slobodna) uz tri skoka. Kod gostiju Mike James imao je 19 poena i deset asistencija, a Jeff Brooks 17 poena i sedam skokova.