Branimir Korać • subota, 24.11.2018.

U 12. kolu njemačke Bundeslige Hrvati su bili precizni i Ante Rebić i Andrej Kramarić upisali su se među strijelce. Teško je više pronaći isprike za kikseve Bayerna, prosuli su Bavarci dva gola prednosti u dva navrata protiv Fortune na svom travnjaku i upisali samo remi...

Eintracht nastavlja sa sjajnim igrama i stigao je do nove velike pobjede. Četvrtu u nizu upisao je u gostima kod Augsburga kojeg je svladao s visokih 3:1 bez ikakvih problema.

Već u prvoj minuti Eintracht je stigao do vodstva golom Jonathana de Guzmana, a u pravo vrijeme zabio je i u drugom poluvremenu kada je već u 47. minuti Sebastian Haller povisio na 2:0. 20 minuta kasnije sijevnula je kontra Eintrachta, Haller je gurnuo loptu do Rebića koji je šalje u prazna vrata.

Sve što su gosti uspjeli napraviti do kraja susreta bilo je smanjenje u 90. minuti preko Cordove. Rebić je dobro odradio cijelu utakmicu.

Hoffenheim je u Berlinu vodio 2:0 i 3:1, ali nije uspio doći do pobjede. Hertha se uspjela vratiti i na kraju uzeti bod.

Vatreno je počelo, i ovdje je pao pogodak već u prvoj minuti kada je Demirbay zabio za vodstvo gostiju koje je povisio već u desetoj minuti Andrej Kramarić nakon odličnog ispucavanja vratara Baumanna. Kramarić je primio loptu u 16 metara i krasno opalio za 2:0.

U 12. minuti Vedad Ibišević smanjio je zaostatak, ali u drugom dijelu Ermin Bičakčić još jednom je odveo Hoffenheim na dva gola razlike.

Činilo se da će taj gol prelomiti susret, ali Hertha se nije predala i Leckie i Lazaro donose joj bod.

Kramarića je u 79. minuti zamijenio Bittencourt.

Nema dobrih vijesti za Niku Kovača. Još jednom Bayern staje bez pobjede i to u Münchenu protiv skromne Fortune s kojom je odigrao 3:3.

U prvih 20 minuta činilo se da će to biti lagan posao za Bavarce, napokon, dva pogotka postigli su Sule i Müller da bi Lukebakio u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio na 2:1. Nije se dugo čekalo na novi Bayernov pogodak u drugom dijelu, Müller je zabio za 3:1, ali kobni Lukebakio u završnici zabija još dva gola i hat-trickom pojačava pritisak na Kovača.

Za razliku od Bayerna, Borussia Dortmund ne kiksa. Upisala je novu pobjedu i čvrsto drži vrh ljestvice. Ovaj put slavila je u gostima kod Mainza s 2:1. Paco Alcacer i Lukasz Piszczek bili su strijelci za goste koji igraju sjajno i samo povećavaju prednost nad pratiteljima.

Wolfsburg je stigao do tri boda protiv Leipziga pobjedom 1:0 uz nastup Josipa Brekala od 73. minute. Pobjednički gol postigao je Roussillon u 50. minuti.