Branimir Korać • subota, 24.11.2018.

Vodeći dvojac Premier lige Manchester City i Liverpool uspješno je odradio posao u 13. kolu. I jedni i drugi bili su u gostima, City kod West Hama, a Liverpool kod Watforda i zasluženo su slavili...

Manchester City projurio je Londonom i nastavio nizati pobjede. U gostima kod West Hama slavio je s glatkih 4:0, domaćin nije imao baš nikakav odgovor i već nakon nešto više od pola sata igre pomirio se s porazom.

City je furiozno krenuo i većč u 34. minuti vodio je 3:0 golovima Davida Silve, Raheema Sterlinga i Leroya Sanea iskoristivši praktički sve prilike koje su mu se ukazale. West Ham se branio i pokušavao nešto iz brze tranzicije, ali za razliku od Cityja, nije znao kako pogoditi mrežu.

U drugom dijelu Guardiolina momčad rutinski je držala vodstvo, a u posljednjim trenucima dvoboja drugim golom Sanea stigla je do konačnih 4:0.

Liverpool prati lidera te je i on upisao pobjedu i to na neugodnom gostovanju kod Watforda. Redsi su odradili jako dobru utakmicu i slavili su s 3:0, a otpor domaćina lomili su do posljednjih 25 minuta.

Iako su Redsi bili dominantniji i igrali bolje, tek u 67. minuti došli su do pogotka protiv čvrstog domaćina, a zabio je Mohamed SalahManea, a zatim krasne povratne lopte za Salaha.

Deset minuta kasnije Trent Alexander-Arnold fantastično je zabio iz slobodnog udarca i doveo Liverpool do vodstva 2:0.

Problem se mohao pojaviti od 82. minute kada je Liverpool ostao s igračem manje nakon isključenja Jordana Hendersona, no Roberto Firmino u završnici je zabio za konačnih 3:0 i riješio sve dvojbe.

Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu za goste.

Manchester United nastavlja s lošim igrama, a novi kiks upisao je na Old Traffordu protiv Crystal Palacea. Londonska momčad osvojila je bod remijem bez pogodaka u susretu u kojem je bila posve ravnopravna Unitedu. Crystal Palace je tako stigao tek do devetog boda ove sezone, a United je nakon poraza od Cityja u gradskom derbiju, još jednom ostao bez pobjede.

U sljedećem kolu United ide u goste Southamptonu koji je poražen u gostima kod Fulhama s 3:2. Junak domaćina bio je Aleksandar Mitrović koji je postigao dva pogotka dok je jedan dodao Andre Schürrle.

Do pobjede je stigao Everton koji je s 1:0 bio bolji od Cardiffa golom Sigurdssona.