Liga prvaka, skupina B, 9. kolo, 24.11.2018, 19:15 h
RK Zagreb
RK Zagreb 27:27 Nantes
Nantes

PPD Zagreb u drami remizirao s Nantesom u Areni, propuštena prilika za puni plijen

Mihaela Bradovski • subota, 24.11.2018.

U susretu devetog kola Lige prvaka rukometaša PPD Zagreb upisao je domaći remi 27:27 protiv Nantesa. Na kraju i jedni i drugi mogu biti zadovoljni i nezadovoljni jer su imali prilike za odvesti susret na svoju stranu. Bliže tome ipak je bio domaćin...

Nakon što su početkom mjeseca rukometaši Zagreba i Nantesa odmjerili snage u šestom kolu skupine B uz konačno 23:20 slavlje domaćina, ove subote u zagrebačkoj Areni i jedni i drugi morat će se zadovoljiti podjelom bodova.

U susretu u kojem su obje momčadi po nekoliko puta imale prednost na svojoj strani, serijom pogodaka ulazile u pozitivan niz, niti Zagreb niti Nantes te trenutke nisu znali pretvoriti u bijeg dovoljan konačne pobjede.

I prvo je poluvrijeme, baš poput nastavka, završeno u rezultatskom egalu iako je domaća momčad tri minute prije kraja imala sjajnu priliku mirno zaključiti prvih pola sata igre.

Pogotkom kapetana Horvata s linije sedam metara Zagreb je poveo s 12:9, no dvije obrane gostiju, precizni Claire i Hansen, te sa zvukom sirene vratar Siffert donijeli su francuskom sastavu poravnanje na 12:12.

Nova serija stigla je oko 40. minute susreta, kada su mrežu Nantesa redom pogađali Sršen, Jotić i još jednom Horvat, +3 na semaforu stajalo je i točno na polovici tog drugog dijela nakon čega kreće niz Zagrebovih pogrešaka.

Dva obranjena šuta te po promašaj Mrakovčića i Potočnika gurnuli su Nantes prema još jednom izjednačenju, a točno deset minuta prije kraja dvoboja i u prednost nakon što je za 22:21 gostiju pogodio Balaguer.

Brzinski su domaći rukometaši izjednačili pa potom preko Šušnje još jednom poveli, no od tog trenutka pa sve to samog kraja igralo se pogodak za pogodak, za konačnih 27:27 kojima je prethodio neuspješan pokušaj Bičanića u posljednjoj sekundi.

Još je jednom najviše pogodaka u Zagrebovom dresu postigao Zlatko Horvat, njih osam iz devet pokušaja uz stopostotan učinak sa sedam metara, a dva manje u ovaj je remi ugradio Ivan Sršen. Urh Kastelic skupio je osam obrana, Radivoje Ristanović jednu.

S druge strane, Siffert i Dumoulin također su, zajedničkim snagama, zaustavili devet protivničkih šuteva. Po pet pogodaka kog gostiju postigli su Claire, Pechmalbec i Rivera.