Jan Šneler • nedjelja, 25.11.2018.

U francuskoj Ligue 1 zaključeno je 14. kolo, a Marseille je došao do osme pobjede u sezoni na gostovanju kod Amiensa...

S obzirom na to kako toplo-hladno Marseille igra ove sezone, znalo se kako na gostovanju kod Amiensa nisu toliki favoriti. Iako je domaća momčad objektivno slabija od gostujućeg sastava, Marseille nije nimalo lako došao do slavlja.

Amiens je već nakon osam minuta imao vodstvo. Lopta je ubačena u šesnaesterac, vratar gostiju Steve Mandanda katastrofalno je reagirao i Bakaye Dibassy nije imao pretežak posao plasirati loptu u praznu mrežu. Nikoga nije pretjerano začudio loš start Marseillea koji ove sezone jako puno griješi.

Ipak, gosti su se uozbiljili i relativno brzo došli do izjednačenja. Najviše se pokušavalo preko sjajnog Floriana Thauvina koji je na koncu i postigao izjednačujući pogodak u 26. minuti odličnim udarcem u sam kut vratiju.

Utakmica je ušla u mirniju fazu, domaći su vrlo dobro zatvorili prilaz vratima, a Marseille nikako nije uspijevao složiti neki ozbiljniji napad. U 71. minuti, već u sam smiraj susreta, Valere Germain je dobro tukao glavom, ali je njegov udarac završio na prečki. Konačno, osam minuta kasnije, gosti dolaze do vodstva.

Opet je u glavnoj ulozi bio Thauvin koji je lijepo odmjerenim udarcem iz slobodnog udarca pogodio neobranjivo i donio Marseilleu 1:2. Domaćima je prijetio potpuni raspad sistema dvije minute kasnije kada je Jordan Lefort napravio težak prekršaj u šesnaestercu. Da je kojim slučajem taj start bio van kaznenog prostora, uvjereni smo da bi dobio direktni crveni karton.

Izvođenju kaznenog udarca pristupio je Dimitri Payet koji je pucao po sredini, ali je domaći vratar u padu uspio nogom obraniti njegov pokušaj. Ostalo je još jako malo vremena za promjenu rezultata, a Amiens nije uspijevao opasnije zaprijetiti. Konačno, u sudačkoj nadoknadi, lijepu večer Thauvin je okrunio trećim pogotkom i postavio konačnih 1:3.

Duje Ćaleta-Car pobjedu svoje momčadi odgledao je s klupe.