Odlični Alilović nije spasio Szeged od poraza na teškom gostovanju kod Flensburga

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.11.2018.

Deseto kolo skupine B rukometne Lige prvaka otvorio je susret između Flensburga i Pick Szegeda. Na kraju ravnopravnog i neizvjesnog susreta rezultatom 27:25 slavila je domaća momčad...

Ovim slavljem njemački predstavnik u skupini B svom današnjem protivniku približio se na pet bodova dok za vodećim PSG-om zaostaje šest uz utakmicu manje pariškog sastava.

Od samog starta dvoboja vidjelo se kako će o pobjedniku ove srijede odlučivati nijanse, pa je tako semafor nakon 15 minuta igre pokazivao izjednačujućih 9:9, uz po nekoliko izmjena vodstva na obje strane do odlaska na odmor.

U posljednjih sedam minuta prvog dijela postignuta su tek tri pogotka, po jedan za gostujući sastav te dva za domaći za konačnih 14:14 na poluvremenu dok je odličan u tim minutama bio i Mirko Alilović s četiri obrane.

Na isti način otpočeo je nastavak dvoboja domaći vratar Bergerud koji je u prvih pet minuta drugog dijela skinuo dva udarca Canellasa i zatim još toliko Maquede i u 36. se minuti krenulo "s nule".

U narednim minutama niti jedna niti druga momčad nisu se uspijevale odvojiti, uglavnom minimalna prednost malo je prelazila na jednu, malo na drugu stranu dok su vratari oba sastava nastavili sa svojim pozitivnim nizom.

Flensburg je u posljednjih desetak minuta krenuo s pogotkom prednosti, a ključnima su se u konačnici pokazale 54. i 55. minuta u kojima su redom promašivali Banhidi, Maqueda i Sigurmannsson te je njemačka momčad prvo preko Steinhausera, a zatim i Gottfridssona stigla do 26:23 što Szeged u posljednje dvije minute nije uspio nadoknaditi.

Najbolji u domaćim redovima bio je Magnus Jondal s osam pogodaka, po pet su dodali Golla i Gottfridsson dok je Bergerud upisao 15 obrana. Jednako toliko skupio je i Mirko Alilović, a Pick je u napadu predvodio Richard Bodo s pet golova. Alen Blažević susret je završio s učinkom 2/2.

U skupini D sastali su se finski Riihimäen Cocks i Wisla, pobjeda je otišla na stranu domaćeg sastava koji je bio uspješniji za pogodak iako je nakon početnih desetak minuta morao hvatati -6 i tek postići svoj prvi zgoditak.

Wisla je na poluvrijeme otišla s pet pogodaka prednosti, pri 15:10, a domaći povratak kreće s ulaskom u zadnjih deset minuta. U tom periodu domaći je vratar skupio dvije važne obrane, s tri pogotka finsku je momčad predvodio Nico Ronneberg (ukupan učinak 8/15) koji je u posljednjoj sekundi i postigao zgoditak odluke.

U dresu poljske momčadi najuspješniji je bio Michal Daszek s devet pogodaka dok su Lovro Mihić i Renato Sulić postigli jedan, odnosno tri gola.