Liga prvaka, skupina B, 10. kolo, 01.12.2018, 17:00 h
RK Zagreb 27:25 Motor Zaporožje
Motor Zaporožje

PPD Zagreb na krilima Horvata i Kastelica do vrlo važne pobjede

Branimir Korać • subota, 01.12.2018.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su novu pobjedu u Ligi prvaka i to vrlo važnu protiv izravnog konkurenta u borbi za mjesto u osmini finala, Motora iz Zaporožja. Zagreb je slavio 27:25 i došao do važna dva boda...

Vrlo važan dvoboj u borbi za osminu finala PPD Zagreb odigrao je u Varaždinu gdje je ugostio Motor iz Zaporožja. Zagreb jednostavno nije imao izbora, morao je do pobjede, svaki bod očito je bit će iznimno bitan te bi porazi protiv izravnih konkurenata u borbi za prolaz dalje mogli biti kobni.

Stoga je ovaj susret bio od posebnog značaja, tražila se pobjeda kako bi se spriječio domaći kiks i ostvarena je rezultatom 27:25. Nije dostignut onaj ogroman zaostatak iz Zaporožja, ali bodovi su najbitniji.

Krenulo je izjednačenom igrom i nitko nije mogao do odvajanja i dva gola razlike sve do gotovo 20. minute kada je Zlatko Horvat s dva gola u nizu odveo Zagreb do 8:6.

Pawel Paczkowskiodgovorio je istom mjerom i s dva pogotka i poravnao na 8:8, ali Zagreb nakon toga za samo minutu stvara novu razliku, odlazi na 11:8 i polako preuzima kontrolu nad susretom.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nikakvih problema za Červarovu momčad u očuvanju prednosti i Zagreb je na odmor odnio vodstvo 14:11.

U drugom dijelu nastavilo se s boljom igrom Zagreba, Urh Kastelic spojio je nekoliko obrana, Zagreb je pobjegao na 18:13 i naznačio u kojem smjeru će ići ovaj dvoboj.

Motor do kraja susreta nije ozbiljno zaprijetio, tih dva gola razlike je maksimum na koji se uspio približiti.

Urh Kastelic završio je susret s 12 obrana, a Zlatko Horvat postigao je osam golova uz samo jedan promašaj.

Kod Motora Pawel Paczkowski postigao je šest golova, a po pet su dodali Baris Puhouski i Artem Kozakevič.