Petar Jenjić • petak, 30.11.2018.

Odigrane su četiri utakmice desetog kola košarkaške Eurolige, a u najzanimljivijem susretu do pobjede je stigao CSKA protiv madridskog Reala. Niz poraza prekinuo je Maccabi koji je lakoćom slavio protiv Bayerna...

Gran Canaria nadoknadila je 12 koševa zaostatka te stigla do prve gostujuće pobjede u Euroligi ove sezone. Španjolska je momčad slavila na gostovanju kod Darušafake sa 75:71.

Spomenutih 12 koševa prednosti turska je momčad imala u završnici prvog poluvremena (44:32), a ključnim se u konačnici pokazala serija gostiju od 11:0 u četvrtoj četvrtini kojom su poveli s osam razlike (73:65) te prednost sačuvali do kraja.

Marcus Eriksson s 23 poena i četiri ukradene lopte predvodio je goste do pobjede, Anžejs Pasečniks dodao je 17 koševa i osam skokova. Najbolji je kod Darušafake bio Ray McCallum s 13 koševa i sedam asistencija.

Nakon nekoliko tijesnih poraza Žalgiris je konačno upisao pobjedu, večeras je slavio protiv Armani Milana sa 83:78. Pobjedu je osigurao u samoj završnici susreta kada su pogađali Nate Wolters i Brandon Davies koji su Litavcima donijeli nedostižnih 82:75.

Sjajni Davies susret je zaključio s 27 poena i deset skokova, Wolters je dodao 11 koševa, sedam skokova i sedam asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Mike James sa 17 koševa i sedam asistencija, Arturas Gudaitis dodao je 16 koševa i sedam skokova.

Nakon niza od šest poraza Maccabi Tel Aviv uspio je doći do pobjede, pred svojim navijačima razbio je Bayern rezultatom 95:71 te tako stigao do omjera 2-8.

Michael Roll s 14 koševa i Alex Tyus s 13 poena i pet skokova bili su najbolji kod Maccabija. Goste je predvodio Derrick Williams s 15 koševa.

Nakon neočekivanog poraza od Budućnosti momčad CSKA vratila se pobjedama na vrlo teškom gostovanju kod madridskog Reala. Ruska je ekipa u konačnici slavila sa 93:88 te tako stigla na omjer od devet pobjeda i jednog poraza. S druge je strane Real pao na 8-2.

Gosti su vrlo jako krenuli u utakmicu i stigli do vodstva od 17:3. Ipak, već do kraja prve četvrtine Real se vraća u utakmicu, a na početku druge dionice prelazi i u vodstvo (26:24). Domaćin je dobro odigrao drugu i početak treće četvrtine, ali tada se "pale" gosti koji u sedam minuta postižu 24 poena i dolaze do deset koševa viška (67:57). Iako je španjolska momčad ostala u priključku, do preokreta nije došla.

Cory Higgins s 24 poena predvodio je CSKA do pobjede, Will Clyburn dodao je 18 koševa i šest skokova. Domaću momčad predvodio je Facundo Campazzo s 23 koša, Rudy Fernandez zaključio je susret s 18 poena.