Mihaela Bradovski • subota, 01.12.2018.

Subotnji program u ligue 1 donio je nekoliko zanimljivih utakmica, Lille i Lyon remizirali su u jako dobrom susretu, a Monaco se vratio gubitničkim navikama...

U sjajnoj utakmici na startu kola Lille je ugostio Lyon i ostao neporažen. Susret je završio bez pobjednika 2:2, a domaćin može biti nezadovoljan konačnim ishodom. Imao je Lille 2:0 nakon manje od pola sata igre, Lyon je ostao i bez ozlijeđenog Maxwela Corneta, promašio je i penal, ali je ipak u zadnjih pola sata došao do boda.

Loic Remy i Nicolas Pepe odveli su domaćina do lijepe prednosti, ali Lille nije izdržao. Povratak gostiju krenuo je u 63. minuti kada Bertrand Traore zabija za 2:1, a četiri minute prije kraja Moussa Dembele donosi bod gostima.

Nema dobrih vijesti za Caen koji već predugo ne zna za pobjedu. U gostima kod Angersa izvukao je remi, ali to ga nije podiglo na ljestvici. Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, nije imao nikakve krivice za primljeni pogodak i to pogodak za konačnih 1:1 koji je postigao Claudio Beauvue u 63. minuti. Prije toga je Pierrick Capelle zabio jedini gol za domaćina.

Vrlo dobru formu potvrdio je Nimes domaćom pobjedom protiv Amiensa 3:0. U zadnjih pet kola Nimes je tako upisao četiri pobjede i već je u sredini ljestvice, a potpuno drugačiji učinak ima Amiens. Ovdje je domaćina do pobjede vodio Rachid Alioui s dva gola nakon što je ušao u igru u drugom dijelu. Prvi pogodak postigao je Denis Bouanga.

Tek što se učinilo da bi se Monaco mogao početi buditi nakon što je u prošlom kolu napokon nekog pobijedio, uslijedio je poraz. U Monte Carlu izgubio je od Montpelliera koji je tako skočio na drugo mjesto na ljestvici.

Novo skromno izdanje Monaca iako je poveo golom Yourija Tielemansa krajem prvog dijela. Gosti su u drugom poluvremenu tražili poravnanje i u zadnjih deset minuta došli do preokreta. Prvo je Gaetan Laborde izjednačio, a onda Petar Skuletić zabio za pobjedu.