SEHA liga, 10. kolo, 03.12.2018, 17:30 h
Prešov 26:19 Steaua
Steaua

Golužin Tatran Prešov bolji od Steaue, dobar nastup Brune Butorca

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 03.12.2018.

Rukometaši Tatrana iz Prešova upisali su pobjedu u svojoj dvorani protiv bukureštanske Steaue. Golužina momčad slavila je 26:19 uz dobar nastupe Brune Butorca...

Golužin Tatran Prešov nastavio je s vrlo dobrim nastupima i stigao je do nove pobjede. U susretu desetog kola SEHA lige igrao je u Prešovu protiv Steaue i ubilježio pobjedu 26:19 predvođen raspoloženim vratarom Igorom Čuprinom, Jakubom Hrstkom i Brunom Butorcem.

Susret je počeo dosta tvrda i u prvih deset minuta svaka momčad postigla je tek po jedan pogodak. Tatran je prvi gol iz igre postigao tek u 11. minuti kada je Butorac poravnao na 2:2. Taj pogodak pokrenuo je domaćina koji je nastavio u dobrom ritmu te je do 15. minute pobjegao na 6:2 i tako kompletirao niz od pet uzastopnih golova.

Steaua se nije uspjela u potpunosti vratiti, pa čak niti ozbiljnije zaprijetiti. Na ulasku u zadnjih deset minuta prvog poluvremena Steaua je preko Rosua smanjila na 8:6, imala je i napad za minus jedan koji nije realizirao Stefan Vujić i Tatran bez previše muke zadržava prednost do odlaska na odmor.

U drugi dio ušlo se uz vodstvo Tatrana 11:8 i tijekom svih drugih 30 minuta domaćin je održavao prednost i nije strahovao za pobjedu. Steaua nijednom nije došla na bliže od tri gola minusa te se morala pomiriti s porazom.

Najbolji kod Tatrana bili su vratar Čuprina s 19 upisanih obrana, Jakub Hrstka zabio je sedam zgoditaka, a Bruno Butorac pet. Kod Steaue Nemanja Grbović postigao je četiri gola.