Mihaela Bradovski • subota, 08.12.2018.

U poslijepodnevnom programu u Premiershipu Arsenal i Manchester United stigli su do očekivanih pobjeda. Arsenal teže od očekivanja proti Huddersfielda, a Manchester United bez problema protiv Fulhama...

Teže od očekivanog Arsenal je došao do pobjede na svom travnjaku protiv Huddersfielda. Topnici su slavili 1:0, a do pobjede su došli golom u završnici susreta. Na taj način nastavili su niz utakmica bez poraza i stigli do 21. susreta u nizu koji nisu izgubili.

Pobjeda je ubilježena zahvaljujući krasnom golu Lucasa Torreire u 83. minuti susreta. Domaćin je zasluženo slavio iako nije briljirao i imao je boljih predstava ove sezone.

Manchester United zato je odigrao jednu od svojih boljih utakmica ove sezone na svom travnjaku protiv Fulhama. Fulham nije imao šanse, odigrao je loše prvo poluvrijeme i nakon toga nije se uspio oporaviti iako je smanjio zaostatak, ali ubrzo je ostao s igračem manje i nije imao šanse za povratak.

U odličnih prvih 45 minuta Uniteda pogotke su postizali Ashley Young, Juan Mata i Romelu Lukaku da bi u nastavku susreta Fulham ipak zaigrao nešto bolje. Možda je prestrogo United kažnjen kaznenim udarcem u 67. minuti koji je Aboubakar Kamara realizirao i smanjio na 3:1, ali odmah prestrogo Andre-Frank Zambo Anguissa zarađuje drugi žuti karton i Fulham ostaje s igračem manje. U takvoj situaciji nije imao šanse i Marcus Rashford u završnici je stavio točku na i izabio za 4:1.

Burnley je upisao minimalnu pobjedu protiv Brightona, prekinuo je niz loših rezultata i pomaknuo se iz najugroženije zone. Pobjedu Burnleyju donio je James Tarkowski u završnici prvog dijela.

Southampton je promijenio trenera, ali svejedno je upisao novi poraz. Ubilježio ga je u gostima kod Cardiffa 1:0, a pobjedu domaćinu donio je Callum Paterson u 74. minuti.

West Ham je bio bolji od Crystal Palacea s 3:2. Gosti su poveli golom McArthura da bi West Ham za manje od 20 minuta u drugom dijelu golovima Snodgrassa, Chicharita i Felipea Andersona napravio preokret. Schlupp je u završnici samo postavio konačnih 3:2.