Bogdanović briljirao i protiv svoje bivše momčadi i ustalio se iznad 20 poena, vrlo dobar i Šarić

Branimir Korać • utorak, 11.12.2018.

Iza Bojana Bogdanovića i Darija Šarića su dobri nastupi s različitim epilogom. Bogdanović je upisao pobjedu, a Šarić poraz u noćašnjim nastupima...

Pacersi već duže vrijeme ne mogu računati na Victora Oladipa, ali uredno pobjeđuju i to u velikoj mjeri zahvaljujući Bojanu Bogdanoviću. I protiv svoje bivše momčadi Bogdanović je bio sjajan, odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu i pomogao Pacersima da dođu do četvrte uzastopne pobjede.

Pacersi su na odličnom omjeru 17-10, prvi put ove sezone povezali su četiri pobjede i izgledaju jako dobro kao momčad. Bogdanoviću je ovo osmi put u zadnjih 14 utakmica da je prebacio granicu od 20 poena i zaslužuje puno veći respekt nego što ga i dobiva.

Indiana je u ovom susretu imala ogromno vodstvo 87:62 i činilo se da plovi prema sigurnoj pobjedi, ali Wizardsi su serijom 13:0 zatvorili treću četvrtinu, zatim se potpuno približili u četvrtoj gdje su imali i napad za vodstvo, ali Pacersi su izdržali i otišli do pobjede.

Prvo ime susreta bio je Myles Turner s 26 poena i 12 skokova, Bogdanović je za 37 minuta dodao 22 poena (5/10 za dva, 3/5 za tri, 3/4 slobodna), sedam skokova i dvije asistencije, Thaddeus Young dodao je 14 poena i 12 skokova, a Darren Collison deset poena i 17 asistencija.

Na drugoj strani Otto Porter rano je morao napustiti igru zbog ozljede, John Wall ubacio je 30 poena, a Kelly Oubre 23 poena uz pet skokova.

Iako nije ubacio toliko poena kao Bogdanović, vrlo dobru utakmicu odigrao je Daro Šarić u porazu Minnesote protiv Warriorsa 116:108. Prepoznao je to i trener Wolvesa koji je Šariću dao lijepu minutažu s klupe i više minuta od startera Taja Gibsona.

Warriorsi su ipak na kraju bili prejaki i odnijeli su pobjedu.

Nezadrživ je bio Stephen Curry s 38 poena, sedam skokova i šest asistencija, Klay Thompson dodao je 26 poena, a Kevin Durant 22 poena i pet skokova.

Kod Wolvesa Karl-Anthony Towns dodao je 31 poen uz 11 skokova, Andrew Wiggins 20 poena uz pet skokova, Derrick Rose 21 poen, a Šarić je za 31 minutu ubilježio 13 poena (6/6 za dva, 0/3 za tri, 1/1 slobodna) uz osam skokova i dvije asistencije.

Philadelphia je stigla do pobjde protiv Detroita 116:102, ali je ostala bez Jimmyja Butlera koji je odradio samo deset minuta i zbog ozljede se nije više vraćao na parket. Butler je imao problema s preponama, a Sixersi su iskoristili odmor Blakea Griffina koji je preskočio ovaj susret te su slavili zahvaljujući 24 poena Joela Embiida i 18 poena i deset skokova Bena Simmonsa. Luke Kennard predvodio je Pistonse s 28 poena i osam skokova, a Andre Drummond dodao je 21 poen i 17 skokova.

Još više igrača odmarao je Boston protiv Pelicansa i svejedno slavio. Irving i Hayward uopće se nisu skidali, no Celticsi su glatko slavili iako je Anthony Davis ubacio čak 41 poen. Marcus Morris na drugoj strani završio je s 31 poenom.

Ante Žižić prosjedio je cijelu utakmicu protiv Bucksa i jedini nije ulazio u igru. Cavsi su glatko poraženi 108:92 iako za Buckse nije igrao Giannis Antetokounmpo. Zato je all-round utakmicu odradio Eric Bledsoe s 20 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Nije igrao niti Dragan Bender u porazu Sunsa u produžetku od LA Clippersa 123:119 kao niti Ivica Zubac u pobjedi Lakersa protiv Heata.