SEHA liga, 11. kolo, 11.12.2018, 17:00 h
Steaua 24:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši slavili u Bukureštu i vratili se na vrh SEHA lige

Petar Jenjić • utorak, 11.12.2018.

Rukometaši PPD-a Zagreb slavili su na gostovanju u Bukureštu kod Steaue rezultatom 31:24 te se tako ponovno izjednačili s Vardarom na vrhu SEHA lige...

U punom sastavu otputovao je PPD Zagreb na gostovanju u Rumunjsku kod Steaue protiv koje je tražio devetu pobjedu sezone i povratak na prvo mjesto. Zagrebaši su u tome i uspjeli.

Prilično jednosmjerna utakmica otišla je na stranu gostujuće momčadi koja je slavila rezultatom 31:24 te tako stigla na omjer 9-2 koliko ima i Vardar. Upravo se s makedonskom momčadi Zagreb tako izjednačio na vodećoj poziciji u regionalnoj SEHA ligi.

Sam početak utakmice odmah je nagovijestio dobru predstavu Zagreba. Gosti su poveli s 2:0, a domaćin je tek u dva navrata uspio izjednačiti. Posljednji puta bilo je to u 16. minuti (6:6) nakon čega su uslijedila tri Zagrebova gola. Gosti su na poluvremenu vodili s 13:8, a u preostalih 30 minuta održavali stečenu razliku.

Josip Božić Pavletić s devet golova predvodio je Zagreb do pobjede, dok su po četiri pogotka dodali David Mandić i Ivan Sršen. Najbolji je kod Steaue bio Sabin Constantina s pet golova.