Split uspješan protiv Heliosa za šestu pobjedu sezone

Jan Šneler • srijeda, 12.12.2018.

U 11. kolu ABA 2 lige, košarkaški Splita uspješni su bili protiv Heliosa iz Domžala. Iako su gosti do kraja susreta bili u igri, Split je vrlo dobro odigrao samu završnicu susreta...

Nakon težeg perioda u posljednjih mjesec dana i čak tri poraza u nizu, košarkaši Splita konačno su uspjeli doći do slavlja u ABA 2 ligi. Protiv slovenskog Heliosa iz Domžala Split je cijeli susret bio bolji i potpuno zasluženo upisao šestu pobjedu.

U prvoj četvrtini domaći su odigrali odlično. Uspješno su ograničili napad gostiju i zaključili prvu dionicu igre s osam poena prednosti. U nastavku susreta, činilo se da Split kontrolira rezultat i prilično lako dolazi do poena. Imali su košarkaši Splita i dvoznamenkastu prednost, a na samom kraju druge četvrtine, gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na pet koševa.

Iako je prednost Splita opala, nije se činilo kao da se Helios može u potpunosti vratiti i preokrenuti susret. Ipak, u trećoj četvrtini gosti su opasno zaprijetili. U nekoliko navrata potpuno su šokirali domaće i došli do vodstva. Minutu i pol prije kraja treće dionice, vodili su s 53:51.

Bilo je to vrlo problematično za goste jer je do tada domaća momčad izgledala prilično uvjerljivo. Ipak, taj kratki posrtaj nije dugo trajao jer je u posljednjoj četvrtini Split pokazao najbolju igru. Ponovno su došli na dvoznamenkastu prednost, dominirali terenom i konačno slavili s 82:76.

Najbolji su kod Splita bili Maj Kovačević i Michael Cobbins s 18 koševa, dok je Pavle Marčinković bio blizu triple-double učinka s 11 poena, devet skokova i šest asistencija. Kod gostiju, fantastičan je bio Blaž Mahković s 29 koševa i sedam skokova.