SEHA liga, 12. kolo, 15.12.2018, 20:00 h
Izviđač CO 21:22 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb minimalnom razlikom slavio u Ljubuškom i zadržao korak s Vardarom

Mihaela Bradovski • subota, 15.12.2018.

Pretposljednji susret ove godine rukometaši PPD Zagreb odradili su u Ljubuškom gdje su protiv Izviđača stigli do pobjede od jedan razlike. Susret je završio rezultatom 22:21 za gostujuću momčad...

Prvih pola sata susreta proteklo je u potpuno izjednačenoj igri, koja niti jednoj niti drugoj momčadi nije donijela osjetniju razliku od +2. Upravo se pri 12:10 vodstvu domaće momčadi otišlo na odmor.

Do najveće, do tada ostvarene, prednosti Izviđač je stigao u 37. minuti preko Josipa Čuture, no Zagrebu je za povratak u egal trebalo svega tri minute. Mandić pa dva puta Božić Pavletić zaslužni su za tadašnju 3:0 seriju gostiju.

Nakon još nekoliko ekspresnih izmjena vodstva u posljednjih devet minuta susreta ušlo se pri dva pogotka prednosti za Zagreb, da bi domaća klupa pozvala minutu odmora nakon što je za 22:19 još jednom pogodio Mandić.

Punih pet minuta prošlo je od njegova pogotka pa do onoga Mišetića s linije sedam metara. U međuvremenu s obje se strane moglo vidjeti nekoliko sjajnih obrana, ali i blokova, ukradenih lopti i nerealiziranih kontranapada.

Točku na i stavio je Mišetić jednim takvim brzim pogotkom u posljednjoj minuti susreta.

Najviše pogodaka, njih pet iz sedam pokušaja, u Zagrebovom je dresu postigao David Mandić dok je Josip Božić Pavletić konačnom gostujućem učinku dodao svoja četiri. Urh Kastelic skupio je devet obrana.

Na drugoj strani treba spomenuti izvedbu vratara Josipa Kvesića koji je pročitao 14 protivničkih udaraca. Šest je pogodaka postigao Domagoj Alilović.