SEHA liga, 13. kolo, 17.12.2018, 19:00 h
RK Zagreb 25:23 Vojvodina
Vojvodina

Vojvodina tvrd orah, ali PPD Zagreb ipak do nove pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.12.2018.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu u SEHA ligi, danas su na domaćem terenu s 25:23 bili bolji od momčadi Vojvodine...

U sklopu 13. kola regionalne SEHA lige rukometaši PPD Zagreba na domaćem su terenu odigrali utakmicu protiv Vojvodine. Vrlo zanimljiv dvoboj otišao je na stranu Zagrebaša koji su slavili s 25:23 te tako stigli do 11. pobjede sezone, a četvrte uzastopne.

Iako se nijednom tijekom susreta Zagreb nije našao u zaostatku, gostujuća je momčad konstantno držala priključak. Ipak, domaćin je uspio sačuvati prednosti i upisati zasluženu pobjedu.

Sjajno je Zagreb otvorio utakmicu protiv srpske momčadi i pogotkom Zlatka Horvata u osmoj je minuti imao vodstvo od 6:0. Međutim, kako je odmicalo prvo poluvrijeme tako su se gosti sve više približavali pa su u 26. minuti stigli na samo pogodak minusa, bilo je 12:11. Nakon prvih 30 minuta Zagrebaši su zadržali minimalno vodstvo (13:12).

U drugom je poluvremenu domaćin nastojao čuvati prednost, ali Vojvodina je uvijek bila vrlo blizu pa je tako u 41. minuti stigla do izjednačenja (17:17), a vrlo brzo nakon toga bilo je i 19:19. Na to je Zagreb imao spreman odgovor i s tri uzastopna gola vratio je ugodniju prednost koju do kraja susreta nije ispustio.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Zlatko Horvat s osam golova, od čega četiri iz sedmerca. Damir Bičanić dodao je pet golova, a Josip Božić Pavletić četiri pogotka.

U redovima Vojvodine po šest su golova postigli Nemanja Vučićević i Miloš Grozdanić.