Zimski sportovi

Marcel Hirscher izdržao, Meillard s 12. na drugo mjesto, Vidoviću novi bodovi

Branimir Korać • četvrtak, 20.12.2018.

Pobjednik slaloma u Saalbachu je Marcel Hirscher. On je slavio ispred Švicarca Loica Meillarda, s do bodova je došao i Matej Vidović koji je završio kao 21...

Vrlo teška staza u Saalbachu u velikoj mjeri utjecala je na poredak u ovoj utrci, naime sa svakim skijašem uvjeti su bili sve teži pa je čak i Marcel Hirscher imao problema. Nakon prve vožnje imao je velikih 2.13 sekundi prednosti na Loicom Meillardom da bi na kraju slavio ispred Švicarca s puno skromnijih 38 stotinki prednosti.

Meillard je napravio skok s 12. na drugo mjesto, a najveći skok ubilježio je Slovenac Stefan Hadalin koji je imao najbolje vrijeme druge vožnje i došao je s 26. na osmo mjesto. Inače Hadalin je u konačnici imao čak 3.36 sekundi bolje vrijeme druge vožnje nego Hirscher.

Uz Hirschera i sjajnog Meillarda, na pobjedničkom postolju bio je i Norvežanin Henrik Kristoffersen, a drugi iz prve vožnje, Michael Matt, na kraju je završio na diobi petog mjesta.

Napredovao je Matej Vidović koji je u drugu utrku ušao kao 23. iz prve vožnje i napredovao je na kraju za dva mjesta s ukupno sedmim vremenom druge vožnje.