Lazio 3:1 Cagliari
Cagliari

Lazio prekinuo niz bez pobjede, na Olimpicu svladan Cagliari

Petar Jenjić • subota, 22.12.2018.

Nogometaši Lazija nakon više od mjesec dana stigli su do nove pobjede u Serie A, na domaćem su terenu s 3:1 svladali Cagliari...

Još od 4. studenoga Lazio nije znao za pobjedu u Serie A. Tada je na domaćem terenu bio bolji od SPAL-a nakon čega su uslijedila četiri remija i jedan poraz. Nova pobjeda, osma ove sezone, stigla je danas kada je ponovno na svom stadionu stigao do tri boda.

Rimljani su s tri pogotka ispratili Cagliari te mu nanijeli šesti poraz ove sezone. Dva gola u prvom i jedan u drugom bili su i više nego dovoljni za barem privremeni dolazak na četvrto mjesto, bod ispred Milana. U samoj završnici utakmice Cagliari je uspio tek ublažiti poraz.

Igrala se 12. minuta kada je Lazio stigao do vodstva, lijepo je po desnoj strani prošao Joaquin Correa, a njegov pokušaj iskosa obranio je gostujući vratar. Lopta se odbila do Sergeja Milinkovića Savića koji odbijanac posprema u mrežu. Srpski nogometaš tako je postigao gol nakon 90 dana.

Desetak minuta kasnije domaćin je povećao vodstvo, nakon kornera do lopte je došao Francesco Acerbi, prvi mu je pokušaj obranio vratar Cagliarija, ali lopta se vratila nogometaši Lazija koji je iz drugog pokušaja uspio skrenuti loptu u gol. 11. je to njegov pogodak u Serie A od sezone 2015./16., što je više od ijednog braniča u ovom razdoblju.

Sve do 67. minute nije bilo promjene rezultata, a ako je i postojao bilo kakav oblik sumnje, tada je bio otklonjen. Ciro Immobile povukao je kontru i proigrao u kaznenom prostoru Senada Lulića koji lakoćom poentira pored protivničkog vratara.

Igrala se 92. minuta kada je gostujuća momčad dobila priliku iz penala da barem ublaži poraz. Siguran izvođač bio je Joao Pedro.

U dresu Lazija Milan Badelj nije ulazio u igru. S druge strane, Filip Bradarić odigrao je cijelu utakmicu, a Marko Pajač cijelo drugo poluvrijeme. Darijo Srna zbog kartona nije bio u sastavu.