Fiorentina krasnim golom Chiese do pobjede u Milanu, napokon slavila i Genoa

Mihaela Bradovski • subota, 22.12.2018.

Većina susreta 17. kola Serie A odigrana je u subotnjem poslijepodnevnom terminu, a u najzanimljivijem dvoboju viđen je samo jedan pogodak i to u mreži Milana...

Fiorentina se definitivno vratila na pobjedničke staze, povezala je dvije pobjede, a Milan je treću utakmicu zaredom ostao bez pobjede. Nakon što je upisao dva remija u prošla dva kola, poražen je od Viola na svom stadionu s 1:0 i treću utakmicu zaredom ostao bez postignutog gola.

Marko Pjaca ušao je u igru u 89. minuti umjesto Giovannija Simeonea, a Alen Halilović kod domaćina je ostao na klupi.

Pobjedu gostima donio je Federico Chiesa golom u 73. minuti susreta. Mladi napadač Fiorentine krasno je pogodio s 20 metara u suprotni donji kut.

Napoli se dosta namučio sa SPAL-om, nije bio posebno uvjerljiv, ali je stigao do tri boda. Slavio je tek s 1:0, strijelac je bio Raul Albiol u završnici prvog dijela, ali i SPAL je prijetio te je mogao domaćinu stvoriti i veće probleme.

Marko Rog krenuo je u početnoj postavi, igrao je do 66. minute kada ga je zamijenio Fabian Ruiz. Kod gostiju Lorenco Šimić nije dobio priliku.

Najviše golova viđeno je u Empoliju gdje je Sampdoria slavila s 4:2. Odluka je pala u samoj završnici susreta kada je Sampdoria golovima Gianluce Caprarija stigla do pobjede.

Empoli je susret otvorio golom Manuela Pasquala iz penala da bi Sampdoria preko Ramireza i Quagliarelle došla do preokreta. Još jednom je domaćin svladao Audera kada je Caputo u 75. minuti poravnao na 2:2 da bi Caprari ipak odveo klub i genove do pobjede i tri vrijedna boda u Toskani.

Genoa je napokon došla do pobjede, prve nakon 30. rujna kada je u gostima bila bolja od Frosinonea. Ovaj put slavila je s 3:1 na svom travnjaku protiv Atalante koja je utakmicu završila s dva igrača manje.

Tko zna kako bi se susret razvio da je Josip Iličić realizirao kazneni udarac u 36. minuti, Atalanta je u prvih 45 minuta bila od velike pomoći domaćinu pa je tako uz neiskorišteni penal postigla i autogol preko Toloija za ulazak u zaostatak.

U drugom dijelu Duvan Zapata nakratko je vratio goste u igru da bi Lazović i Piatek u zadnjih 25 minuta odveli Genou do pobjede 3:1. U završnici susreta gosti su ostali bez isključenih Palomina i Toloija, a Mario Pašalić u ovom susretu nije igrao.

Remiji 1:1 viđeni su u dvobojima Sassuola i Torina te Udinesea i Frosinonea. U Udinama su na suprotnim stranama stajali Andrija Balić i Stipe Perica, ali ostali su bez minutaže.